Yüksek Lisans Tez Danışmanlığı

22

Yüksek Lisans Tez Danışmanlığı İçin Arayın

Dönem projesi veya yüksek lisans tezi ve akademik çalışmalara hazırlamak yoğun emek gerektirmektedir. Eğer bu emeği vermezseniz yüksek lisans tez danışmanlığı noktasında profesyonel destek almanız gerekebilir. Gözlemlediğimiz üzere birçok insan tez yazma aşamasına çok ciddiye almamaktadır. Bu şekilde düşünen kimseler ciddi manada problem yaşayabilir. Açıkçası akademi çalışma hazırlamak ciddi planlama ve yoğun çalışma gerektirmektedir. Bunun bilincinde olmayan kimseler zaten zamanı geldiğinde gerekli şekilde konuya hakim olacaklardır. Bu bilgilerin hemen ardından şunu da eklemek gerekiyor ki profesyonel destek almak sizin için tek başına yeterli değildir. Mühim olan çalışma sahibi olarak sizin işin neresinde olacağınız ve konuya ne derece hakim olacağınız gerçeğidir.

1-) Tez Danışmanlığı Hakkında

Bildiğiniz üzere sıklıkla danışmanlık talep eden öğrencilerle görüşüyoruz. Tez danışmanlığı hakkında özellikle belirtmek istediğimiz notlardan birisi de çalışma sahibi olarak öğrencilerin genelde bu süreci ciddiye almadıklarıdır. Görüşme yaptığımız pek çok kimse basit olsa bile önemli değil; veya kopyala yapıştır bile olsa benim için çok sorun olmaz gibi yaklaşımlar içerisinde olduklarını görmekteyiz. Oysa bu bahsedilen kıstasların uygulanması durumunda başarının gelmesi söz konusu olmayacaktır. Artık hemen hemen herkesin bildiğini düşündüğümüz üzere alıntı ölçen yazılım bulunmakta ve kopyala yapıştır kesinlikle yapamıyorsunuz. Ayrıca nitelik olarak zayıf çalışma istense dahi kurum olarak bizim standardımız olduğundan dolayı belirtilen standartların altındaki nitelikte iş hazırlamayız. Dolayısıyla bu gibi yaklaşımlar da olumsuz yanıt vermekteyiz.

2-) Yüksek Lisans Tez Yazım Süreci

Eğitim düzeyi açısından lisansüstü programları ulaşmış kimsenin disiplinli çalışma temposu ile yüksek lisans tez yazım süreci aşaması içinde başarılı çalışma meydana getirmesi mümkündür. Ancak gerekli özen gösterilmemesi bu söylenenlerin yerine getirilmesini mümkün kılmaz. Bu sebepledir ki az az ama düzenli olarak hazırlık aşamasında bulunmanız önerilir. Anlatılanların yanında akademik çalışma nasıl hazırlanır veya süreç içerisinde nelere dikkat edilmelidir gibi konuları da inceleyip öğrenmenizde yarar bulunmaktadır.

3-) Yüksek Lisans Tez Danışmanlığı Yapan Yerler

Toparlayacak olursak çeşitli sebeplerle yeterli vakit bulamayan kimselere yönelik olarak yüksek lisans tez danışmanlığı yapan yerler arayışı gerekebilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsınız profesyonel destek almanız mümkündür. Ancak hemen her disiplinde hizmet verdiğimizi söylemek pek mümkün olmayacaktır. Hizmet koşulları ve çalışma yaptığımız alanlarla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımızın bulunduğu disiplin olduğu taktirde taleplerinizle alakalı hizmet vermekteyiz.