Son güncelleme: 27.11.2019

Yüksek lisans başta olmak üzere, lisansüstü öğrenciler tez danışmanlığı konusunda zaman zaman süreci delege edecek birini aramaktadırlar. Tez danışmanlığı konusunda başka birisine işlemleri devretme hususu etik olarak çok doğru bulunmasa bile, içinde bulunulan bu dönemde birçok kişinin bu işlemlere başvurduğu bilinmektedir. Hal böyle olunca da biz ve bizim gibi faaliyet gösteren işletmelerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Rekabet güzel bir şey olsa bile, işi bilmeyen bazı kimselerin de her sektörde olduğu gibi bu sektörde de varlığı bilinmektedir. Dolayısıyla da tüketici olarak sizin alternatifleri iyi değerlendirmeniz gerekiyor. Bunu sağlamanın yolu ise ilk olarak sürecin nasıl yerine getirilmesi gerektiği noktasında bilgi sahibi olmaktan geçmektedir. Eğer ki konuyla alakalı yeterli bilginiz yok ise bizimle çalışıp çalışmamanız önemli olmaksızın bildiklerimizi sizinle paylaşabiliriz. Ayrıca bu ve buna benzer yayınlarımızda konu hakkında farklı içeriklerden meydana gelen bilgiler düzenli olarak web sayfamızda paylaşılmaktadır. Bunları incelemek suretiyle konu hakkında bilgi elde edebilirsiniz. Başvuru için ise konu, teslim tarihi, yaklaşık sayfa sayısı, yöntem, çalışma dili gibi bilgileri bize iletmenizi rica ediyoruz.

Tez Danışmanlığı Nedir?

Başlangıçla birlikte tez danışmanlığı nedir? İlk olarak bu konu hakkında tez danışmanlığı nedir sorusuna yanıt vermek gerekiyor ki tez danışmanlığı sürecine giden yolda diğer tüm hususlar aklımızda tam manası ile yer edinebilsin. Akademik nitelikteki bir çalışmanın yükseköğretim programlarından mezun olmak maksadı ile talebelerden hazırlanmasının istenmektedir. Bunu profesyonel hizmet veren bir yerden satın alırsanız danışmanlık denilmektedir. Kısacası dersler dışında yerine getirilmesi zorunlu olan bir çalıştayın bir başkasına hazırlatılması olarak ifade edilebilir. Lisans eğitiminde son yarıyılda, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde ise derslerin tamamlanması akabinde bu aşamaya geçilmektedir. Kendi vakitleri bulunmayan kimseler ise bizim gibi şirketlere işlemleri devredebilmektedirler.

Tez Danışmanlık Ofisi

Mezun olmadan hemen önceki adımda tez danışmanlığı talep eden öğrenciler, tez danışmanlık ofisi hakkında araştırma yapmaktadırlar. Tez danışmanlık ofisi araştırması neticesinde ise kendileri için en doğru olduğuna inandıkları yer ile çalışmayı başlatmaktadırlar. Takdir edersiniz ki hepimiz bir tüketiciyiz ve hepimizin tüketim alışkanlıkları farklıdır. Kimisi fiyata aşırı duyarlıdır, kimisi ise kesinlikle ucuz olan bir şeyi satın almaz. Dolayısıyla bu denli farklılıkların olması sebebiyle bizim yapmak istediğimiz genel olarak kendimiz hakkında methiyeler dizmek değil, tam aksine yalnızca çalışma düzenimiz ve dikkat ettiğimiz noktaları açıklamaktır. Bunun neticesinde ise tüketicinin tercih etmesini beklemek gerekiyor. Çünkü bir kişi ya da kurumun kendisine methiyeler dizmesi pek mantıklı görünmemektedir ve buna müşterinin karar vermesi gerektiğine inanmaktayız.

Yüksek Lisans Tez Danışmanlığı

Anlatılanlardan hareketle yüksek lisans tez danışmanlığı konusunda seçim yapacak olursak nelere dikkat etmemiz gerekmektedir? Açıkçası yüksek lisans tez danışmanlığı aşamasında dikkat edilecek en mühim kıstas intihal konusudur. Eğer ki bu noktada bir problem var ise çalışmanızın bir işe yaraması mümkün olmayacaktır. Bunu başarı için bir ön koşul gibi düşünebilirsiniz. Diğer taraftan akademik çalışmaların bir standardı yoktur. Bu durumun neticesinde ise genel manada işlemler danışman odaklı ilerler ve danışman hocanız ne isterse bunu yerine getirmek durumundasınız. Buradan hareketle danışman eleştirilerini yerine getirmek yine olmazsa olmaz hususlar arasındadır. Bunu sağlamak için düzenli aralıklarla yapılanları danışman öğretim üyesine sunmak size ciddi bir yarar sağlayacaktır. Görüşme sonrasındaki revizeleri ise eksiksiz olarak yerine getirmeniz yine başarıya ulaşmak için elzemdir.

En İyi Tez Danışmanlığı Merkezleri

Sonuçta en iyi tez danışmanlığı merkezleri aramaları yoğunlaşmıştır. Arama motorları üzerinde en iyi tez danışmanlığı merkezleri olarak birçok alternatif görünmekte ve tüketicinin kafası karışmaktadır. Herkes kendisinin en iyi olduğunu ifade ediyor. Ne kadar yanlış bir yaklaşım! Açıkçası bu tür yaklaşımları doğru bulmuyoruz ve kendimizi bu şekilde öne atmak bize son derece yapay görünmektedir. Bunun yerine yayınımızda olduğu gibi biz çalışma prensiplerimizi ortaya koymaktayız. Geriye kalan ise tüketici ile aynı frekansta buluşmak olacaktır. Ön görüşme neticesinde karşılıklı şartlar sunulur ve bunun sonrasında ise birlikte bir takvim belirlenebilir. Bu süreçte ortak görüş etrafında takvim ortaya konur ve işlemler buna göre yürütülmek durumundadır. Biz istisnasız tüm konularla ilgili bu şekilde bir yaklaşımı tercih ediyoruz ve kontrollü ancak düzenli biçimde geri bildirim sağlıyoruz. Elbette bu aşamaya gelmek için öncelikle sizden ricamız muhtemel çalışmanız hakkında tüm detayları bize yazılı olarak iletmeniz olacaktır. Yapılacak araştırma neticesinde size geri bildirimde bulunacağız ve eğer ki yanıtımız olumlu ise yukarıda anlatılan biçimde süreç işlemeye başlayacaktır. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tez danışmanlığı gerçekten profesyonel bir iş ve bunuda sadece uzman kişiler yapabilirler. Kalem tez tecrübesi, uzman kadrosu, güncel çalışmaları ile bu alanda her zaman en önlerde olmayı başarmıştır.

YÜKSEK LİSANS

BİTİRME TEZİ

PROJE

TEZ

Tez yazma süreci çetrefilli bir yoldur. Bu yolda iki tür tez danışmanı vardır. Bunlardan ilki üniversitede konuyu bize veren danışmandır. Bu tez danışmanlarının bir çoğu yardımcı olmak şöyle dursun yap getirden ötesini söylemezler.

Diğer tez danışmanı ise tez danışmanlık şirketleri ekibinde çalışan uzmanlardır. Güvenilir Tez Firması ile yada tez danışmanlık hizmetleri veren bir şirketle bu zor meşakatli yol kolay ve keyifli hale gelir. Tez danışmanlığı İstanbul, Ankara’da bir çok kurum tarafından verilmektedir. Bu şirketlerde akademik nitelikli uzmanları olanları tercih etmek tezin yolunda ve kurallara uygun olarak hazırlanmasında büyük önem taşır. Tez ve ödev hazırlama danışmanlığı verebilecek şirket seçimi çok önemlidir. Bu şirketlerin kadrosunun nitelikli uzmanlardan oluşuyor olması gerekir. Bir çalışmanın sağlıklı olarak hazırlanması çalışmanın yapılacağı branşta yeterli eğitime sahip kalifiye uzman tarafından hazırlanması gerekir. Kadrosunda nitelikli uzmanları bulunduran bir şirket tercihi tez danışmanlık yönetmenliğine uygunluğu da beraberinde getirir.

İyi bir tez hazırlatma için tez danışmanlığı şirketleri arasındaki seçimi yaparken önceliğimiz özgün ve nitelikli bir tez yazımına uygun kadroya sahip olmalarıdır. Konuya hakimiyeti tam olan bir kadroyla yol sorunsuz olur. Nitelikli özgün bir tez ile akademik tez danışmanlık ücreti arasında doğru bir orantı vardır. Çalışmanın özgünlüğü ve niteliği arttıkça ücreti de artar. Bir teziniz var ama hayatın size getirdiği zorlular gerekse danışmanınızın engelleriyle hazırlayamıyorsunuz. Bu makaleyi okuyorsanız güvenilir tez danışmanlık hizmeti almak için doğru yerdesiniz. Yapmanız gereken çok basit hizmet formunu doldurup arkanıza yaslanın. Geriye kalan bütün yolu biz sizin için yürürüz. Şirketimizden tez danışmanlık hizmetleri almak için talep formunu doldurun hemen.