Hakkımızda

İşletmemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca danışmanlık hizmeti sunan bir kurumdur. Akademik olan/olmayan çalışmalarda kesinlikle orijinal ve özgün fikirler ortaya koyacağını taahhüt etmektedir. Eğer ki akademik içerikli bir araştırma/yayın söz konusu ise yukarıdaki şartlara ek olarak akademik ilkelere bağlılık esastır. Dolayısıyla hiçbir durumda özgün olmayan, atıf yapılmamış içerik söz konusu değildir. Bu hizmeti sunarken aynı zamanda 6764 sayılı Kanuna uygun hareket edilmektedir.

Akademik içeriği bulunmayan konularla alakalı danışmanlık veya inceleme talep edilen işlerde lütfen amacınızı, hedefinizi ve beklentilerinizi açıkça bizimle paylaşınız. Burada mümkün olduğunca detay paylaşmanız beklentilerinizi karşılamak adına yararlı olacaktır. Diğer taraftan söz konusu araştırmalarda bilimsel bir temel meydana getirilip getirilmeyeceğini de mutlaka bildiriniz (yani kaynaklara referans verilecek mi? Bu soruyu mutlaka yanıtlayınız).

Akademik içeriğe sahip çalışmalarda ise (makale, tez veya ödev gibi) eğer okul tarafından atanmış resmi danışmanınız sizinle ilgilemiyor veya size ne yapmanız konusunda yardımcı olmuyor ise size destek olmak adına yardım hizmetleri sunuyoruz. Bu çerçevede Kalem Tez olarak hazırlayacak olduğunuz çalışmaya katkı sunmak, bilimsel araştırma nasıl yapılır, tez nasıl hazırlanır, literatür nasıl taranır, kaynak hangi biçimde ve nasıl gösterilir, MS Word kullanımı gibi birçok konuda rehberlik hizmeti verilmektedir. Böylelikle bu işin ne şekilde yapıldığını size aktarabilmek adına danışmanlık faaliyetleri sunmaktayız. Bildiğiniz üzere eğer akademik içerikli bir çalışma meydana getirilecek ise bunu çalışma sahibi olarak sizin yerine getirmeniz gerekmektedir. Bizim sunduğumuz hizmetler söz konusu işlemlerin nasıl yapılacağını size aktarmak olacaktır. Bir noktada rehberlik hizmetleri niteliğinde olduğunu ifade etmek gerekir.

Kısacası dilerseniz akademik içerikli, dilerseniz de akademik içeriği olmayan tüm bilimsel araştırma, istatistik analiz veya raporlama süreçlerinde faaliyetlerimiz bulunmaktadır. Böylelikle sahip olduğumuz tüm bilgi ve deneyimi size aktarmayı hedefliyoruz. Hepsinden önemlisi ise gerek yasaların ortaya koyduğu çerçeve gerekse de bizim işletme politikamız gereği her durumda özgün içerikler meydana getiriyoruz. Kesinlikle telif haklarını ihlal eden bir hizmet sunumu söz konusu değildir. Herhangi bir içerikte eğer esinlenme söz konusu ise mutlak suretle kaynak gösterilmektedir. Benzer durum herhangi bilimsel içeriği bulunmayan tüm araştırmalarda dahi geçerlidir. Dilerseniz bireysel, dilerseniz de işletmenizde kullanım amacıyla raporlama yaptırıyor olsanız bile eğer ki bir kişi ya da kurumdan yararlanma söz konusu ise mutlak suretle söz konusu kaynağa atıf verilmektedir. En nihayetinde orijinal içeriklere sahip olacak biçimde hizmet sunduğumuzu önemle vurgulamak isteriz. Anlatılanlar en basit işlem için dahi geçerlidir. Ancak bu şekilde hizmet sunulduğu takdirde iddia ettiğimiz nitelikteki hizmet koşullarını sağlayabileceğimize inanıyoruz. Kalem Tez yukarıda bahsedilenleri yerine getirirken 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Satış Sözleşmeleri Yönetmeliğine uygun biçimde faaliyet gerçekleştirmektedir.