Geçmiş yıllarda olduğu gibi yüksek lisans tez hazırlama hakkında başarıya giden yolun adresi değişmedi. Yüksek lisans tezi hazırlama hakkında yüzlerce hizmet almış bireylerden birisi de siz olmak isterseniz anlatacaklarımız tam olarak sizinle ilgilidir. Bildiğiniz üzere fakülte eğitimi sonrasında sıklıkla başvurulan programların başında lisansüstü eğitim programları gelmektedir. Burada ana hatlarıyla iki temel ayrımdan söz edilir ki bunlardan ilki tezli programlardır. İkinci ise tezsiz. Eğitim süreci açısından her şey aynıdır. Genelde aynı derslere girilir. Ancak dersler bitince iş değişir. Çünkü tez ve dönem projesi ayrımı tam bu noktada karşınıza çıkar. Dönem projesi tezsiz programlarda istenir ve görece daha kolaydır. Tezli programdaysanız tez yazmanız gerekir. Konu sınırlandırması olmamakla birlikte genelde sizin ya da danışmanın ilgi alanına giren bir noktada ilerlemeniz önerilir. Süreçle ilgili tüm detayları aşağıda ayrı ayrı görebilirsiniz. Hizmet koşulları için bize ulaşın.

Yüksek Lisans Tezi Yazdırma

A-) Tez Yazdırma

Öncelikli olarak tez yazdırma hakkında temel bilgilerin ortaya konulması planlanmaktadır. Tez yazdırma aslında kolay olduğu kadar zordur. Biraz farklı bir cümle gibi gelse bile anlatılmak istenen şudur: İşlemleri bir başkasında delege etmek güzel şey. Ancak bunu doğru kişiye iletmezseniz sonuç hüsran olabilir. Bu nedenle de yapmanız gereken ön bilgi toplama aşamasında ince eleyip sık dokumaktır.

1-) Tez Nasıl Hazırlanır?

Yanılmıyorsak en sık yöneltilen soruların başında tez nasıl hazırlanır? İlk sıralarda kendine yer bulur. Çünkü tez nasıl hazırlanır sorusuna her talebenin yanıt vermesi mühimdir. Şöyle ki işi bir başkasına delege edecek olduğunuzu düşünelim. Eğer siz bu işin nasıl olmadı gerektiğini bilmiyorsanız neyi kontrol edeceksiniz ki. Bu nedenle de yaygın inanışın aksine temel manada bile olsa bilginizin olması şart. Aksi durumda neyle karşılaşacağınız belli olmaz.

2-) Literatür Taraması ve Konu Belirleme

Tez ya da dönem projesi yazarken ilk olarak konu hakkında literatür taraması ve konu belirleme işlemleri yapılır. Böylelikle ilgili konuyla alakalı olarak yeterli bilgi var mı öğrenebilirsiniz. Ya da tersi yönde o konudan uzaklaşırsınız.

3-) Ölçek Belirleme

Aslında konu belirlemeden ayrı düşünülemeyecek ölçek belirleme son derece mühimdir. Çünkü eğer hazır ölçek yoksa o konuda önerilmez. Dolayısıyla konu belirlerken dikkat etmeniz önerilir. Aksi durumda çıkmaza girebilirsiniz.

4-) İçindekiler Oluşturulması

Yukarıdaki adımlar tamamlandı ise içindekiler oluşturulması aşamasına geçilir. Böylece aslında zor adımlar bitti diyebiliriz. Çünkü konu ve ölçek belirleme düşündüğünüz kadar kolay değildir. Burada mühim olan alt yapıyı kurmaktır. Altyapıyı kurarsanız gerisi gelecektir.

5-) Okuma ve Yazma Aşamaları

Belki çok az belirsizlik vardır ancak iş yükü açısından en zor aşama okuma ve yazma aşamalarıdır. En çok zamanınızı bu kısım alır. Planınızı buna göre yapınız. Okuduğunuz ve önemli olduğunu düşündüğünüz kısımları mutlak suretle not alınız. Ya da ilgili bilginin nerde olduğunu yazınız.

6-) Verilerin Toplanması ve SPSS Veri Analizi

Okuma-yazma işlemlerini yaparken bir yandan da verilerin toplanması ve SPSS veri analizi gerekir. Eğer iki işlemi birden yaparsanız böylelikle zaman kazanırsınız. Çünkü birini bitirip öbürüne başlarsanız işler karışabilir. SPSS veri analizi hakkında bilginiz yoksa destek alabilirsiniz. Sadece bu konuda da hizmet veriyoruz.

7-) Tartışma ve Sonuç Yazılması

Yukarıdaki adımlar neticesinde tartışma ve sonuç yazılması icap eder. Elde edilen bulgularla direkt ilişkili olarak bu kısımlar yazılır. Genelde kısa yazılması istenir. Çünkü kısa olursa öz olur. Gereksiz uzatmadan kaçınmalı. Konunun sonucunda ne elde edildi yazılır. Aynı zamanda benzer çalışmalarla kıyaslanabilir.

😎 Tez Formatlama

Her işlem tamam olduğunda tez formatlama gerekir. Tez formatlama aslında kılavuza göre dizgidir. Bu aşamada dosya yazım kılavuzuna göre düzenlenir. Son yıllarda bu konu mühim hale gelmiştir. Çünkü düzen sağlanmazsa çalışma iade ediliyor.

B-) Tez Yazan Yerler

Birçok tez yazan yerler bulunduğundan dolayı, insanlar neye göre işlem yapacağını bilemiyor. Çünkü tez yazan yerler hakkında bilgi kirliliği var. İnsanlar neye güveneceğini bilmiyor. Hal böyle olunca doğru kuruma ulaşmak önemli hale geliyor. Yapılacak hatalı bir adım insanların yarı yolda kalmasına neden olabilir. Bunun önüne geçmiş için dikkatli olmak gerekiyor. Konuyla ilgili kapsamlı inceleme yapmanız yarar sağlayabilir. Ayrıca yazılı anlaşma yapınız. Ödemenin tamamını tek seferde yapmayınız. Bunları yapar ve web sayfasını detaylı incelerseniz olası sürprizlerin önüne geçebilirsiniz.

1-) Hangi Tez Yazım Merkezi

Anlatılan tatmin edici ancak hangi tez yazım merkezi ile çalışmalı? Açıkçası alternatif çok ama aslında işini iyi yapan az. Bu nedenle dikkatli olunmalı. Eğer dikkatli olmazsanız sorun yaşamanız muhtemeldir. Birkaç kriteriniz olmalı. Bunlarla karşı tarafın koşulları örtüşürse ona göre hareket edersiniz.

2-) Tez Ofisi Seçerken Bunlara Dikkat

Diğer taraftan tez ofisi seçerken bunlara dikkat etmeniz önerilir. Bunlar ayırt edici marka, ayırt edici mail adresi, telefon numarası gibi kıstaslardır. Ancak ek olarak farklı zamanlarda iletişime geçmeniz önerilir. Böylece iletişime dikkat oranını gözlemleyebilirsiniz.

3-) Tez Hazırlama Merkezi

Son kısımlara gelirken tez hazırlama merkezi tercihine değinelim. Hangi merkez olursa olsun ilk olarak iletişim önemlidir. Telefonu bir açıp bir açmayan yerler ile kim çalışmak ister ki. Bu nedenle iletişime dikkat etmeyen kurumla çalışılmaz. Ayrıca sizin tez nasıl hazırlanır sorusuna yanıt vermeniz ve yüksek lisans tez hazırlama aşamasında bunları karşı taraftan istemeniz gerekir.

C-) Tez Fiyatları

Hepimiz alacağımız hizmetin fiyatını merak ederiz. Tez fiyatları da bu konuda benzerdir. Ancak biraz detaylı bir iştir. Öncelikle bazı soruları yanıtlamanız gerekiyor. Bunlar aşağıda sıralanmıştır.

1-) Tez Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Ayrı ayrı başlıklarla anlatacağımız konu içinde tez fiyatları neye göre belirlenir sorusunun da yanıtını almış olacaksınız. Çünkü bunların her birisi ücrete direkt etki eder.

2-) Bölüm ve Konu

Size ilk sorumuz bölüm ve konu olur. Çünkü belki de biz o alanda hizmet vermiyoruz. Dolayısıyla böyle bir durumda konuşacak bir şey kalmaz.

3-) Tezin Akademik Düzeyi

Merak edilenler arasında ikinci sırada yer bulan tezin akademik düzeyi son derece mühimdir. Çünkü tezin/dönem projesinin akademik düzeyi işin niteliğine direkt etki eder. Lisans, yüksek lisans ve doktora olmak üzere üç farklı kategoriden bahsedebiliriz.

4-) Araştırma Yöntemi

Metodoloji de denilen araştırma yöntemi, aslında anket, mülakat gibi verilerin işlendiği bölümdür. Bize göre en önemli alandır. Danışmanlar da böyle düşünüyor. Kısacası savunmada odaklanılacak husus burasıdır. Aman dikkat!

5-) Tezin ya da Projenin Teslim Tarihi

Proje bazlı çalışıyoruz. Bu nedenle bir kapasitemiz var. Dolayısıyla bunun üstünde iş almayız. Zaten alacak olursak yetiştiremeyiz. Oysa bunu çok dikkat ederiz ve asla fazla iş almayız. Anlatılan sebeple tezin ya da yüksek lisans projesinin teslim tarihi son derece önemlidir.

6-) Yaklaşık Sayfa Miktarı

Birçok kişi için bilinmez olsa bile yaklaşık sayfa miktarı mühimdir. Genel olarak sınırlama yoktur. Yine de belirli bir denge söz konusudur. Bu hususu bize de bırakabilirsiniz. Tercihinizi de iletebilirsiniz. Kısacası bir sınır belirlememiz gerekir.

7-) Tezin Dili

Son olarak normal olarak tezin dili mühimdir. Belki o dili bilen uzmanımız yoktur. Ya da olsa bile kapasitemiz doludur. Eğer yabancı dilde hizmet istiyorsanız bilgi alınız. Ek olarak ücret için önemli bir bilgidir.

Sonuçta tüm bu anlatılanlardan hareketle bize detaylı bilgi vermeniz yararlı olur. Ancak sonuca bu şekilde gidebiliriz. Aksi durumda ne yapacağımızı bilemeyiz. Başvuru için istenen bilgileri iletmenizi rica ediyoruz. Eğer soru ve bilgi talebiniz varsa bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Tez Düzenleme

Genel olarak tez düzenleme iki kategorik ayrıma sahiptir. Birincisi biçimseldir (yazım kılavuzuna göre). İkincisi ise içerik bakımından tez düzenleme. Talebiniz hangisi olursa olsun destek hizmetimiz vardır. Eğer biçimsel düzenleme isteniyorsa çalışmanın son hali ve yazı kılavuzunu bize iletiniz. İçerik bakımından işlem talep ediliyorsa, dosyanızın yanında danışmanın taleplerini de bizimle paylaşınız.

Yüksek Lisans Tez Yazdırma

Yıllardır devam eden faaliyetlerimiz içinde yüksek lisans tez yazdırma önemli yer tutmaktadır. Yüksek lisans tez yazdırma konusunda profesyonel hizmetler için bize ulaşın. Tezsiz programlarda dönem projesi yazım işlemleri hakkında da çalışıyoruz. Burada tezli/tezsiz ayırt etmeksizin tüm disiplinlerde destek hizmeti verilir. Tamamen özgün ve orijinal içeriklerle başarıya giden yolda yanınızda olmaya devam edeceğiz.