Tez Danışmanlık Şirketleri

40
Tez Danışmanlık Bloğu Araştır

Tez Danışmanlık Şirketleri

Düşündüğümüzü uygulamaya geçirmek sanıldığı kadar kolay olmamaktadır. Eğitim hayatı için de bunlar geçerlidir. O halde tez danışmanlık şirketleri destek almayı düşünenler için ön yargılı davranmamak ve ne yapılmaya çalışıldığını anlamak gerekiyor. Şöyle ki sizler birkaç sınırlı sayıda derse girme sonucunda istatistik analiz yapabileceğiniz programları öğrenemezsiniz. Çünkü yalnızca programı kullanmakla olay bitmiyor ve olması gereken alt yapıyı sağlamak kısa sürede mümkün görünmüyor. Bize göre eğer yüksek lisans tezinizde anket ya da sayısal verilerin analiz edilmesi gibi durumlar varsa bunu daha işe başlarken netleştirmek suretiyle hareket etmekte yarar var. Yani siz yüksek lisans öğrencisi olarak herhangi birileri aracılığı ile SPSS veri analizi yaptıracaksanız verileri toplayıp hemen kendilerine iletmelisiniz. Bununla ilgili kimlerle çalışacağınızı ve tez destek için kimlere ulaşacağınıza henüz yolun başında karar vermenizi öneriyoruz.

1-) Tez Yazım İşlemleri

Literatürle ilgili araştırmalar bir yana gerçekten tez yazım işlemleri bazı kimseler için korkulu rüya haline gelebilmektedir. Çünkü yazı yazmak gerçek manada zorludur ve her insanın bunu kolayca yapabilmesi pek olası değildir. Hal böyle olunca da insanlar bilimsel araştırmaya değil ancak bunu yazıya dökme noktasında mühim problemler yaşamaktadır. Tam bu noktada tez danışmanlık şirketleri devreye girmekte ve gereksinim duyan kimseler için belirli ölçüler dahilinde olsa dahi süreçleri kolaylamaktadır. Tez yazım işlemlerine başlarken araştırmanın metodolojisine karar vermeniz gerekiyor. Aslında yüksek lisans dahil olmak üzere tüm programlarda karar vermeniz gereken pek fazla kıstas vardır ancak en can alıcı nokta genellikle araştırma bölümü olmaktadır. Buradaki sorunların telafisi son derece sancılı olmaktadır. Ayrıca yüksek lisans tezleri ya da yüksek lisans dönem projesi yazarken bazı kurallar söz konusudur ve bu kurallar eğitime devam eden öğrencilerin tamamını uygulaması icap eder. Her üniversitenin kurallar kendi içerisinde değişkenlik göstermektedir. Örnek vermek gerekirse İstanbul’daki Doğuş Üniversitesi yönetmeliklerine buradan ulaşabilirsiniz:

Ancak üniversiteler arasında değiştiğinden dolayı lütfen eğitim görmekte olduğunu ya da kayıt olmayı düşündüğünüz okulların internet adreslerinden bu bilgileri inceleyiniz. Burada örnek olması bakımından üniversite yönetmeliklerinden söz edilmektedir.

2-) Tez Hazırlama Aşaması

Araştırmanın yöntemine karar verdiğinize göre artık tez outline (içindekiler ya da taslak plan) meydana getirilir ve tez hazırlama aşaması başlamış olur. Şu andan itibaren bol bol okuma yapmanız gerekiyor ki bilimsel araştırmanızla alakalı zihninizde parçalar oluşmaya başlasın. Başlangıçta inanılmaz karmaşık gelecek tez literatür kısmı, zaman içerisinde konuya hakimiyetinizi sağlayacaktır. Genellikle talebeler aklımda bir şey kalmıyor deyip motivasyonu kaybeder ve tez yazma işlemini bırakır. Sakın böyle yapmayınız, kendinize zaman ayırınız ve tez danışmanlık şirketleri hakkında araştırma yapmadan önce sizinle ilgili olan tüm dokümanları okuyunuz ya da en azından okumaya çalışınız.

3-) Tez Yazmak İçin Danışmanlık Almak

Okuma aşaması boş bulduğumuz her anımızda yapılmalıdır ki bolca kaynak okumamız mümkün olsun. Eğer anket varsa tez yazmak için danışmanlık almak kaçınılmaz olabilir. Çünkü SPSS anket analizi öğrenci tarafından yapılamıyor ise bunu yerine getirecek birisi gerekiyor. Konuyla alakalı tez danışmanlık şirketleri bulguları kendilerine iletmeniz dahilinde verilerin analizini yerine getirebilir. Sonrasında bunlar tablo haline getirilir ve oluşturulan tablolar yorumlanmak suretiyle araştırma bölümü meydana gelir. Faktör analizi, regresyon analizi gibi çeşitli alternatifler olduğundan dolayı eldeki verileri inceledikten sonra mutlaka hangi analizi yapmayı planladığınızı danışman hoca onayına sununuz. Eğer onay almazsanız ve sonrasında analizleri temelden değiştirirse baştan aynı analizleri yapmak durumunda kalırsınız.

4-) Yüksek Lisans Tezi Danışma Ofisi

Literatür, anket analizi ve tartışma derken bir bakarsınız yüksek lisans tezi ortaya çıkmış olur. Yüksek lisans tezi danışma ofisi aracılığı ile çalışmanızı meydana getirmiş olmanız önemsiz olmaksızın tezin tesliminden sonraki her bilgi kesinlikle sizi ilgilendirir. Daha doğru ifade ile tez savunma sürecinde kendi başınıza olacağınız için sizin ne şekilde tez hazırlama faaliyetini yerine getirdiğiniz önemsizdir. Sizin tezin savunma başarınız durumu doğrudan etkiler ve başarılı ya da başarısız sayılırsınız. Kimsenin ne yaptığı ile kimse ilgilenmez. Kısacası burada anlatmak istediğimiz tez danışmanlık şirketleri aracılığı ile kısmi destek alsanız bile her bir detayı öğreniniz, bilimsel manada sürece hakim olmanız ve savunma yaparken bunları ikna edici biçimde karşı taraflara anlatmanız gerekir.

5-) Tez Danışmanlık Şirketleri Bul

Konunun özü itibariyle tez danışmanlık şirketleri bul incelemesi kaçınılmazdır ve gereksinim duyan kimseler bu tür incelemeleri yapmak durumundadır. Çok fazla alternatif olmakla birlikte aslında öğrencilere gerçek manada yarar sağlayacak çok az kurum bulunmaktadır. Anlatılan sebeplerle olumsuz deneyimler yaşamamak adına tez hazırlama aşamasıyla ilgili işlemlere genel manada hakim olmanız icap etmektedir. Eğer ki sizler araştırmadan, inceleme yapmadan tez yazım araştırmasını sonuçlandırırsanız işler tersine gittiğinde yapmadığınız bu araştırmanın belki çok daha fazlasını yerine getirmek durumunda kalırsınız. Bizim önerimiz tüm detayları konuşun ve bunları yazılı olarak talep edin. Aklınızda yatmayan alternatifleri eleyin. Birkaç görüşmeden sonra elinizde az sayıda alternatif kaldığını göreceksiniz. Başvuru yapmak ya da hizmetlerle ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Makaleyi değerlendirin!
Toplam: 1 Ortalama: 5