Tez Anket Örnekleri

Öğrencilerin birçoğu yapılan işlerle alakalı örnek araştırmaktadır. Tez anket örnekleri de bunlardan birisidir. Aslında tez anket örnekleri araştırmak henüz konu belirleme aşamasında yapılmalıdır. Aksi bir durumda bunu her daim bulamayabilirsiniz. Bu durumda ise literatür kısmı bitmiş olursa önemli bir sorunla karşı karşıya kaldınız demektir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için her daim vurguladığımız üzere, anket incelemesi konu belirlerken yapılmalıdır. Böylelikle olası bir olumsuz senaryo durumunda hemen konu başlığında küçük bir revize ile durumu kurtarabilirsiniz. En kötü senaryoda konuyu tamamen değiştirebilirsiniz. Ancak siz işin belirli bir kısmını yaptıktan sonra konu değiştirmek isterseniz zaman ve emek kaybı ile karşı karşıya kalırsınız. Hepsi bir yana birçok prosedürle karşı karşıya kalırsınız. Enstitüye bildirilmiş bir yüksek lisans tez konusu dilekçe vermeden değiştirilemez. Konu değiştikten sonra belirli bir süre savunma yapamıyorsunuz vs. Kısacası yapılacak hata ciddi manada problemlerle karşı karşıya kalmanıza neden olabilir.

 

1. Tez Anket Örnekleri Hakkında

Başlangıçla birlikte tez örnekleri hakkında söylenebilecek en önemli bilgi bunların size fikir vermekten öteye gitmeyeceğidir. Yani tezin/projenin örnekleri tam olarak konunuzla örtüşüyor olsa bile işinize yaramaz. Şöyle ki artık alıntı ölçen programlar vardır. Dolayısıyla sizin özgün ve orijinal bir iş meydana getirmeniz gerekiyor. Eğer bunu yapmazsanız alıntı testinde problem yaşamanız kuvvetle muhtemeldir. Bu durumda ise başarıya ulaşamazsınız.

 

2. Tez Anket Örnekleri Ne İşe Yarar

İkinci adımda ise tez anket örnekleri ne işe yarar sorusuna yanıt vermeye çalışalım. Öncelikle herhangi bir konuda örnek söz konusu olduğunda size mutlaka yararı olacaktır. En kötü senaryoda bile gidişhatla ilgili bilgi almanız mümkün olacaktır. Bu noktada dolaylı bile olsa yararlanmanız söz konusudur. Ancak akademik çalışmalarda durum biraz farklıdır. Ortada standartlar olmadığı için, projede/tezde danışmanın ne düşündüğü de bir o kadar önemlidir. Kısacası Yüksek lisans ya da doktora tezi hazırlama sürecinde bunlar size fikir verebilir ancak tam manası ile yarar sağlamayabilir.

 

3. Tez Anket Örnekleri Öneri

Çoğu kez gelen talepler arasında tez anket örnekleri öneri isteği bulunmaktadır. Burada haklı olarak talebeler bir şeyleri görmek istiyor. Ancak bizim göndereceğimiz ya da sizin internetten bulacağınız örnekler gerçek manada size yarar sağlamayabilir. Bunun en mühim sebebi yukarıda da ifade edildiği üzere standardizasyon problemidir. Çünkü kötü olan bir iş kabul edilebilir. Hatta birçok yüksek lisans tezinde görüyoruz ki hatalı analizler onaylanmış. Dolayısıyla bunu kontrol eden bir mekanizma olmadığından dolayı direkt olarak bir modeli baz alıp ona göre ilerlemek ciddi bir hata olacaktır. Emin olunuz bize danışmanların örnek diye bize ilettiği birçok tezde dahi bu durumu yaşadık. Gönderilen örnekler çoğu kez bizim yaptığımız işten çok daha niteliksiz düzeyde yüksek lisans tezleriydi. İyi olanlar var ancak çoğu örnek teşkil edecek durumda değildir.

 

4. Tez Anket Örnekleri İstatistik Analiz

En nihayetinde tez anket örnekleri istatistik analiz araştırması yapanlar için buradayız. Başta SPSS olmak üzere birçok programla analizler konusunda profesyonel destek veriyoruz. Ki çalışmaların yaklaşık % 90- 95’lik bir kısmında sadece SPSS’in kullanıldığını ifade etsek abartmış olmayız. Çok nadir Amos ve Lisrel gibi programlarla ilgili talep gelmektedir. Kısacası talebiniz her ne olursa olsun istatistik veri analiz işlemleri tarafımızdan yapılmaktadır. Böylelikle başarıya giden yolda teziniz, makaleniz ya da projeniz için en doğru analizleri profesyonel olarak yerine getirmekteyiz. Size önemli bir zaman kazandırmış oluyoruz. Ayrıca şeffaf bir çalışma süreci uygulamasıyla analiz dosyalarını da sizinle paylaşabiliyoruz. Başvuru ve/veya ek bilgi için bizimle irtibat kurabilirsiniz.