Klinik Psikoloji Tezi Yazdırma

23

Klinik Psikoloji Tezi Yazdırma Hakkında Bilgi Al

Son yıllarda en çok tercih edilen programlardan biridir. Bu programlarda klinik psikoloji tezi yazdırma sürecini tamamlamak gerekiyor. Birçok kimse için çok farklı disiplinmiş gibi görünmekle birlikte aslında psikoloji biliminden ciddi manada farklılıklar içermez. Konuyla alakalı kesin kati değerlendirme yapmak doğru olmamakla birlikte temel ayrım klinik bir çalışmayı içerip içermemesinden kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla psikoloji tezlerinden ayrı olarak bilimsel araştırma yönteminin önemi çok daha ön plana çıkmaktadır. Bildiğiniz üzere psikologlara artık klinik psikolog unvanı verilebilmektedir tabii ki arzu edip gereklilikleri sağlayanlara. Birçok kimse bugün puan alabilmek için belirtilen eğitim programlarında yüksek lisans yapmaktadır. Dolayısıyla bu programdan mezun olabilmek adına bölümleri ile alakalı klinik araştırma yapmak olmazsa olmaz noktalardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır

1-) Klinik Psikoloji Tez Konuları

Genellikle psikologların ilgi gösterdiği bölümde klinik psikoloji tez konuları belirlemek icap eder. Kabaca yukarıda ifade ettiğimiz gibi psikoloji biliminden kesin kati olarak ayrımı söz konusu olmamakla birlikte tez veya projede klinik bir araştırma olmazsa olmazdır. Burada eğer konuyla alakalı işiniz varsa yapacaklarınız görece daha kolay olacaktır. Çünkü araştırma örneklemi bulmak genel manada zorlu olacaktır. Eğer siz de bu alanda faaliyet gösteriyorsanız temsil edecek örnekleme ulaşmanız son derece kolay olacaktır. Dikkat etmeniz gereken konuyu belirlerken anket veya mülakat yapabileceğiniz şekilde konu başlığını belirlemek olmalıdır. Eğer konu belirlerken bunu dikkate almazsanız araştırma yöntemi kısmına geldiğinizde problem yaşamanız kuvvetle muhtemeldir.

2-) Klinik Psikoloji Tezlerini Özel Kılan Nedir?

Aslında bu soruya üst kısımlarda yanıt verildi. Klinik psikoloji tezlerini özel kılan nedir dersiniz açıkçası araştırma yöntemi kısmıdır diyebiliriz. Doğrudur belki de psikoloji çalışmalarında da benzer şekilde anket veya mülakat ya da herhangi hususta veri üzerinden ilerleme durumu söz konusu olabilir. Ancak dikkat ederseniz önceki cümle de olabilir ifadesini kullandık. Klinik psikoloji tezlerinde ise bu durum olmazsa olmaz bir husus olarak karşımıza çıkmaktadır. Kısaca toparlayacak olursak klinik psikoloji yüksek lisans programında eğitim görüyorsanız tez veya dönem projesi yazarken kesinlikle araştırma kısmında klinik bilimsel araştırma yapmanızı önermekteyiz.

3-) Özgün Klinik Psikoloji Tez Yazım Merkezi

Bölümde eğitim görenler mezun olmadan önce tezli veya tezsiz olmasına göre değişmekle birlikte akademik çalışma hazırlamalıdır. Bu noktada özgün klinik psikoloji tez yardım merkezi aracılığı ile bazı işlemlerle alakalı sürece hızlandırabilirsiniz. Bunlardan ilki anket tasarımı veya araştırma yöntemi kısmında uygulanacak olan anketin veya mülakat sorularının belirlenmesi olabilir. Ayrıca anketinizi seçmiş olsanız dahi istatistikleri analiz veya SPSS veri analizi gerektiğinde profesyonel destek alabilirsiniz. Bunun yanında yerli veya yabancı literatür üzerinden bir araştırma yapmak isterseniz konuyla ilgili kaynak taraması hakkında danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Başvuru yapmak veya bilgi almak için bizim iletişim haline geçebilirsiniz.