Tez Yazdırmak İstiyorum Diyenler İçin Hızlı Çözümler

115

Tez Yazdırmak İstiyorum

Eğitim hayatının belki en zahmetli olan süreçleri tez, proje ya da ödev yapım olarak gösterilebilir. Hatta çoğu kez tez yazdırmak istiyorum diye serzenişte bulunanlara rastlamışsınızdır. Gerçekten normal ders aşaması ile kıyaslandığında farklılık arz eden durum olarak ortaya çıkmış oluyor. Şöyle ki öğrenciler sisteme alışıyor ve en nihayetinde siz onlardan bilmedikleri bir olguyu yerine getirmesini istiyorsunuz. Tersinden bakıldığında ise maalesef ki ülkemiz eğitim sistemi ağırlıklı olarak öğrenci tarafını alıcı olarak görmektedir. Oysa tez yazım aşaması geldiğinde ise işler tersine dönmektedir. Bu sebeple sürecin önemli düzeyde olumsuz etkilendiğini en azından üniversite öğrencileri için rahatlıkla ifade edebiliriz.

 

1. Tez Yazdırmak Nedir?

Başlangıçla birlikte tez yazdırmak nedir? Sorusuna yanıt arayalım. Kısacası kendimizin yerine getirmek durumunda olduğu bu yayını hazırlama işlemlerini bir başkasına delege etmektir diyebiliriz. Çeşitli sebepler bazen bizi farklı alternatiflere yöneltebilmektedir. İşte bu noktada alternatif hizmetleri denemekte yarar bulunmaktadır. Aksi durumda okuldan atılma ya da dönem uzatma gibi olgularla karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır. Eğer siz de anlatılan biçimde profesyonel hizmet almak istiyorsunuz Kalem Tez Hazırlama olarak profesyonel hizmetlerimizle yanınızdayız. Yapmanız gereken çalışmanızla ilgili temel bilgileri bize iletmek olmalıdır.

 

2. Tez Yazım Süreci

Yukarıda ifade edilen biçimde tezle ya da dönem projesi ile ilgili hizmet almak isterseniz görece yolu yarılamış olacaksınız. Peki tez yazım süreci hakkında hiçbir şey bilmeden başarılı olmanız mümkün mü? Açıkçası bu pek olası değildir. Kısacası yalnızca bizim yaptıklarımızı üniversitedeki danışmana iletmeniz yeterli olmaz. Sizin ilgisizliğinizi anladığı an danışmanla işler hiçte yolunda gitmeyecektir. Bunun için her ne kadar başkasından destek alıyor olsanız bile tabiri caizse taşın altına elinizi koymanız gerekir. Aksi durumda tez süreci düşündüğünüz gibi kolaylıkla geçmeyecektir.

 

3. Kalem Tez Yazdırma Merkezi

Toparlayacak olursak Kalem Tez Yazdırma Merkezi olarak vereceğimiz hizmet içerisinde çalışma sahibinin de efor sarfetmesini bekleriz. Sizin konuyu bize iletmeniz neticesinde hiçbir şey yapmayacağınızı düşünmemeniz atılacak ilk ve en önemli adımdır. Örnek vermek gerekirse üniversitedeki danışman öğrenciye soru soruyor ve ilgili kişi bu soruyu hiç merak etmediği gibi açıp dosyaya bakmıyor. Soruyu bize yöneltiyor. Sadece şunu ifade edelim savunma aşamasında bunu yapamayacağınıza göre şimdi de yapmayınız. Yüksek lisans dönem projesi ya da tez ayrımı yapmaksızın tüm akademik içerikli yayınlarda özgün işler meydana getirmek en temel stratejimizdir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.