Tez Hazırlama Hakkında Detaylı Bilgilendirme

Son Güncelleme Tarihi : 13.11.2019

Tez nedir? Nasıl hazırlanır? Öncelikle tezi tanımlayalım; kişinin bilimsel verilere dayanarak savunduğu gerçeklerdir diye tanımlanabilir. Tezin bilime, insanlığa katkı yapacak olması düşünülmeli ana kırıter bu olmalı, boşa vakit harcayıp gereksiz, faydasız konu hakkında araştırma yapıp büyük emekler verilerek oluşturulacak şeyin içi dolu olmalı. Ülkemizde maalesef orjinal, yeni, faydalı fikirler ortaya çıkmıyor, talebenin % 60’a yakını okul dışındaki gereksiz boş işlere vaktini ayırıyor, daha vahim olanı ise üniversitelerde bilim son sırada kalmış, talebe vatan hainliğine kadar varan mecralarda, aptalca fikirlerle kendi vatanına zarar verecek eylemlerin içinde yer almaktalar, bunun sebebi bizce belli İman eksikliği, eğitimin belli bir ideoloji üzerinde yürümesi. Siz hiç medrese eğitimi gören gezici vatan haini, dış güçler maşası terörist gördünüzmü. İnşaallah ülkemiz eğitim konusunda doğru yolu bulur, vatan sever imanlı öğrenciler yetişir, Ülkemizin gelişmesine katkıda bulunurlar. Teze tekrar dönecek olursak talebe okulunda gördüğü eğitim sürecinde edindiği birikimin sonucu olarak kafasında savunup tasarladığı konuyu kağıda dökmesi istenir, her üniversitede olmasada çoğunlukta olduğu gibi.
Tez hazırlamak sanıldığı kadar ne zor nede kolay, helede bitirme projesi hazırlama sizi uğraştırabilir, konuya hakimseniz ki en başarılı olduğunuz alandan seçmeniz lazım, sonra geniş çapta bir araştırma, güçlü kaynaklar, sonrada adım adım gideceksiniz.

Tez yazım aşamaları şöyle sıralanır;
1. Konu seçimi (en bildiğiniz konu olmalı bunun yanında hayata faydalı, çok orjinal, yeni, daha önce yapılmamış olmalıki değerli olsun, doğruluğunu kanıtlayabileceğiniz bilimsel kaynaklardan emin olmalısınız)
2. Kaynak araştırma
3. Dizgi
4. Sunum
Zaman en değerli şey günümüzde, insanların teze ayıracağı zamanı daha verimli kullanıp başka alanlarda değerlendirmesi çok normal. Bu sebeple tez danışmanlığı ve tez hazırlama platformları ortaya çıkmıştır, sadece döküman, kaynak ve projeyi iletip arkanıza yaslanıyorsunuz, onlar her şeyi hallediyor. Tez fiyatları düşük olan danışmanlara kesinlikle yazdırmayın destek istemeyin, çünkü tez ederi olan bir konu, zor bir konu, bununda bedeli var, bir anda yazılıp baştan atacak konu olmadığı kesin, emek, vakit ister ve bunların hepsi fiyata yansır.

Kolay gelsin