Uzman Tez Danışman

31
Tez Danışmanlık Bloğu Araştır

Uzman Tez Danışman İle Hızlı Mezun Olmak

Hayatımızın pek çok noktasında işlemleri başkasına delege etmek suretiyle profesyonel destek alırız. Uzman tez danışman ile hızlı mezun olmak aslında burada ifade edilen hizmetlerden benzer şekilde öğrencilerin yararlanması durumudur. Söz gelimi yüksek lisans tezi yazmakta olan talebenin anket uygulaması yaptığını varsayalım. Böyle bir durumda araştırmanın yöntemi yani metodoloji bölümünde insanların analizleri yapması genel manada mümkün olmadığından ötürü, profesyonel SPSS veri analizi hizmeti satın alırsınız ve sonrasında ilgili analizleri talep edebilirsiniz. Devamında ise sizin istatistik analizleriniz hazır şekilde size gelecek ve siz de tezin kalan kısımlarını yapacaksınız. Akabinde eksikleri danışmandan öğrenip tez yazım aşamasını tamamlayabilirsiniz. Kısacası belirli şartları yerine getirmek ve önemli düzeyde emek harcamak suretiyle anlatılan biçimde mezun olmak mümkündür. Ancak hiçbir durumda emek vermeden, kolayca mezun olacağınız sonucunu çıkarmayınız. Unutmayınız ki tez hazırlama aşaması tamamen sizlerin yerine getirmesi gereken aşamalardan oluşur. Anlatılan kıstaslar sizin için bazı noktalarda zorlu işlemleri hızlandırmaktan ibaret olacaktır.

1-) Uzman Tez Danışman Kimdir?

Üst kısımda kısaca değinmiş olsak bile uzman tez danışman kimdir? Sualine tekrar yanıt verelim: Tez hazırlama işlemleri sırasında SPSS veri analizi, tez formatlama ya da İngilizce-Türkçe çeviri talep ettiğiniz kişilere tez danışmanlık uzmanı denilmektedir. Her birisi kendi disiplininde hizmet veren profesyoneller elbette tüm bilim dallarında destek veremez. Örnek vermek gerekiyorsa SPSS uzmanı, SPSS veri analizi noktasında, Lisrel uzmanı ise Lisrel ile istatistik veri analizi noktasında danışmanlık hizmeti sunabilir.

2-) Uzman Danışmanla Tez Süreci Yürütmek

Konunun özü itibariyle uzman danışmanla tez süreci yürütmek hiçbir biçimde uzman tez danışman ile hızlı mezun olmak koşulunu yerine getirmez. Çok kez vurguladığımız üzere, başta yüksek lisans olmak üzere tüm akademik seviyelerde öğrenci olarak sizin süreçlerin tamamına hakim olmanız icap eder. Eğer böyle olmazsa işlemler çok kolay olurdu. Ancak burada ifade edilen hizmetler genel manada ortama düzeydeki bir öğrencinin yerine getirmesi mümkün olmayan kıstasları içerebilir. Söz gelimi günümüzde MS Word programında format düzenlemesi son derece yüksek düzeyde öneme sahiptir. İçerik olarak danışman öğretim üyesinden teze onay almış olsanız bile format enstitünün istediği biçimde değilse, maalesef ki tezi teslim etmeniz söz konusu olmaz. Aslında uzman tez danışman ile hızlı mezun olmak tam olarak buna benzer noktalarda devreye girmektedir.

3-) Hızlıca Mezun Olmak Mümkün Mü?

Türk insanı olarak genel manada işlemleri kısa yoldan kolayca halletmeye çabalarız. Ancak hızlıca mezun olmak mümkün mü diye merak edenler için haberler kötü. Şöyle ki, asgari koşulları sağlamadan tez yazım aşamasını başarılı biçimde tamamlamanız söz konusu olmayacaktır. Elbette danışman birkaç tane tez eleştirisi verebileceği gibi, onlarca revize talebinde bulunabilir. Bunların arasında önemli fark olsa bile, intihal gibi mühim noktaları dikkate almazsanız başarılı olarak mezun olmak hiçbir şekilde gündeme dahi gelemez. Konuyla ilgili dilerseniz internet üzerinde araştırma yapabilir ve sizinle benzer süreçlerden geçmiş insanların deneyimlerine ulaşabilirsiniz. Ya da bizim blog sayfamızda yer alan kapsamlı açıklamaları irdelemek suretiyle tez hazırlama işlemleriyle ilgili detaylı bilgileri elde edebilirsiniz. Blog sayfamızda buradan ulaşabilirsiniz: https://www.blog.kalemtezhazirlama.com/

4-) Tez Danışman Hakkında Diğer Detaylar

Temel odak noktamız uzman tez danışman ile hızlı mezun olmak gibi görünüyor olsa bile tez danışman hakkında diğer detaylar hususunda birkaç noktaya değinmezsek olmaz. Çünkü tez danışmanınız tahmin edeceğinizden çok daha fazla yüksek düzeyde öneme sahiptir. Şöyle ki birkaç kez düzenleme isteyebileceği gibi tez yazım sürecinde yüzlerce kez tenkit vermesinin önünde herhangi bir engel bulunmuyor. Kısacası asgari koşullar (intihal yapmamak, kaynakların doğrulanabilir olması) dışında geriye kalan her şey için danışman hoca düşüncesi mühimdir. Velhasıl yapmanız gereken enstitüde takvim ilan edildiği anda kontrol etmek ve danışman tercihi döneminde mutlak suretle kendisi hakkında fikir sahibi olduğunuz danışman seçimi yapmak olmalıdır. Rast gele danışman atanması söz konusu olursa işiniz şansa bağlı olacağından dolayı böyle bir riski tez yazma aşamasında almanızı önermiyoruz.

5-) Mezun Olmanın Önündeki Engelleri Kaldırmak

En nihayetinde mezun olmanın önündeki engelleri kaldırmak tamamen öğrenci olarak sizlerin elindedir. Eğer işin başında programı sıkı tutup ilerleme yapmazsanız sonrasında zaman daralır ve bir bakarsınız teslim zamanı gelmiş. Bu nedenledir ki eğer anket veya yarı yapılandırılmış mülakat gibi araştırma yapacaksanız dikkat etmeniz gereken işin hemen başında karşınıza çıkması muhtemel engelleri kaldırmak olmalıdır. Eğer anlatılan noktalarda tez hazırlamanın gerektirdiği yetkinliklere sahip değilseniz (örneğin SPSS veri analizi) uzman tez danışman ile hızlı mezun olmak adına profesyonel destek hizmeti alabilirsiniz. Siz literatür ve diğer alan yazın taraması işlemlerini yerine getirirken fikriniz olmayan SPSS istatistik analizleri size iletilecektir. Konu hakkında sunduğumuz profesyonel hizmetlerle alakalı bizimle iletişime geçebilirsiniz. Çalışma saatlerimiz hafta içi her gün 09.30 ile 18.30 saatleri arasındadır. Eposta ile ulaşmak isterseniz dilediğiniz zaman bize bilgilerinizi iletebilirsiniz.

Makaleyi değerlendirin!
Toplam: 1 Ortalama: 5