Atalarımız her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır demiş. Durum tez yazım basamakları hakkında da benzerlik göstermektedir. Tez Yaptırma basamakları aslında bir nevi danışman öğretim üyesine bağlı olmakla birlikte, genel manada ana hatlarıyla belirli aşamalardan meydana gelmektedir. Çünkü ana çerçeve hiçbir zaman değişkenlik göstermez ancak detaylarda nasıl ilerleyeceğiniz tamamen sizinle alakalıdır. Genel manada süreçle ilgili yapılması gereken bazı temel gereklilikler bulunduğundan dolayı bunlar tartışmaya açık hususlar değildir. Özellikle değişkenlik gösteren kıstaslar ise bunların işleme alınış sırası olabilir. Söz gelimi biz genellikle yöntem kısmını ilerleyen aşamalara bırakırız. Ancak bazı durumlarda danışman hoca çalışma sahibine öncelikle metodoloji/yöntem kısmını yerine getirmesini söyler ve doğal olarak biz de buradan süreci başlatırız. Yine de genel manada tez yazım basamakları, ön süreçler, ana süreç ve tamamlama aşamaları olarak kategorize edilebilir. Ön süreçlerde konuya netlik kazandırma, gerekiyorsa öneri formu hazırlama ve etik kurul izinleri gibi işlemler dahil edilir. Ana süreçler içindekilerden başlamak üzere, literatür taraması, okuma ve yazma süreçleri ile yöntem kısmından ibarettir. Tamamlama aşamasında ise özet-sonuç yazılması ve kılavuza göre formatlama aşaması gösterilebilir.

 

Tez yazdırmak ne kadar?

Çoğunlukla talep edilen işlemlerle alakalı olarak ücret bilgisi merak edilir ve ilk soru tez yazdırmak ne kadar? olabilir. Ancak tez yazdırmak ne kadar sorunu yüksek lisans ya da daha üst düzey programlardaki öğrencilere en basit ifade ile yakıştıramıyoruz. Çünkü konu, teslim tarihi, metodoloji gibi bilgileri vermeden nasıl bir ücret talep ediliyor anlamakta problem yaşıyoruz. Bu nedenle de sizlerden ricamız ilk olarak bize kısa bilgiler vermeniz ve verilen bu bilgilere göre ücret almanız olacaktır. Ancak hiçbir bilgi vermeden neyin ücretini araştırdığınız bile muamma olacağından dolayı olaya bu açıdan yaklaşmanızı rica ediyoruz. Eğer ki telefonda anında yanıt verebileceğimiz bir konu söz konusu değilse, sizden maksimum bir iş günü süre talep edeceğiz ve sonrasında olumsuz dahi olsa size mutlak suretle geri dönüş yapacağız.

 

Yüksek Lisans Tezi En Fazla Kaç Sayfa Olmalı?

En sık sorulan soruların başlarında yüksek lisans tezi en fazla kaç sayfa olmalı? Sorusu gösterilebilir. Yüksek lisans tezi en fazla kaç sayfa olmalı sorusunun basit yanıtı böyle bir sınırlama söz konusu değildir olarak paylaşılabilir. Önceki cümledeki bilgi gerçekten de doğrudur. Yalnızca üst sınır olarak kelime sayısı bilgisini paylaşan okullar hariç. Dolayısıyla da birçok okulda üst bant noktasında bir sınır olmadığını ifade edebiliriz. Ancak burada hemen eklemek gerekiyor ki, akademik çalışmanızda fazladan yazdığınız her bir sayfada sorumluluğunuz artacaktır. Eğer ki süreci bizim gibi bir başkasına delege etmek istiyorsanız da bu sefer fazladan maliyete katlanmanız söz konusu olacaktır. Elbette her bir sayfa için ayrıca ücret talep etmiyoruz ancak %10dan fazla artış olursa ayrıca ücretlendirme yapıyoruz. Bu sebeple de bazen gördüğümüz üzere 200- 300 sayfa yüksek lisans tezi yazmak hiçbir durumda mantıklı değildir. Böyle bir şey hem pratik değil hem mantıklı değildir. Kelime sınırı olan okullar hariç olmak üzere, yüksek lisans düzeyi programlarda bizim önerimiz genellikle seksen ile yüz sayfa civarındadır.

 

Üniversitede Tez Ne Demek?

Geçenlerde üniversite tez ne demek biçiminde bir soru gelmiştir. Üniversite tez ne demek? Diye merak edenler için hemen açıklayalım; yükseköğretim kurumlarından mezun olmak için akademik içerikli bir araştırma yapmanız ve bunu kitapçık haline getirmeniz gerekiyor. Bu süreci tamamlamadığınız durumlarda mezun olmanız mümkün değildir. Benzer şekilde tezsiz yüksek lisans programlarında eğitim gören talebeler hemen sevinmesinler çünkü onlar için de tez benzeri formatta olmak kaydıyla tezsiz yüksek lisans bitirme projesi ya da bir diğer adı ile yüksek lisans dönem projesi talep edilir. Kısacası bu tür yayınlardan kurtulmanız pek olası görünmemektedir. Eğer ki siz de lisans, yüksek lisans ya da doktora düzeyi programlarda eğitim görüyor ve tez/proje hakkında sorun yaşıyorsanız, profesyonel hizmetlerimiz için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

 

En İyi Tez Yazdırma Siteleri

Konuya ne şekilde yaklaştığımızı biliyor olduğunuzu düşünmekle birlikte en iyi tez yazdırma siteleri hakkında yorumumuzu paylaşalım. En iyi tez yazdırma siteleri hakkında tek bir kurumun varlığından söz etmek etik değildir ki zaten doğru da değildir. Birçok rakip kuruma baktığımızda hemen hepsi en iyilerin kendisi olduğunu ifade ediyor ancak nedense birçok kişi yarı yolda kalıyor. Burada açık yüreklilikle ifade etmek gerekiyor ki bir kurumun iyi-kötü olduğuna karar verecek kişi kesinlikle çalışma sahibidir yani tüketicilerdir. Bir işletmenin kendisini bu şekilde nitelendirmesi her şeyden önce etik değildir. Bizler bu konuda hizmet veren kurumlar olarak kendimizi ve dolayısıyla da işlerimizi ortaya koyarız ve tüketiciler buna karar verecektir. Eğer ki sizin işletmenize referans üzere gelen işler artıyorsa demek ki buradan tüketicilerin bir memnuniyeti söz konusudur. Sonuçta hepimiz tüketiciyiz ve memnun olmadığımız bir kurumu çevremizdeki hiç kimseye önermeyiz. Anlatılanların ardından hemen eklemek gerekiyor ki biz kendimize son derece güveniyoruz. Üzülerek belirtmek gerekiyor ki bazı kimseler kendimizi övmemizi daha güvenli buluyor ancak bu bize göre doğru değildir. Bizim yapacağımız, işin tüm detaylarını, çalışma sistemimizi ve anlaşma koşullarını şeffaf şekilde ortaya koymak ve her adımda çalışma sahibi ile şeffaf bir iletişim kurmaktadır. Geriye kalan takdir ise tüketicilere aittir.

 

Akademik Tez Yazdırma Merkezi

Eğer siz de akademik tez yazdırma merkezi arıyorsanız, bu bilgiden hareketle mezuniyet sürecinin yakın olduğunu düşünebiliriz. Akademik tez yazdırma merkezi aracılığı ile işlemleri tamamlamanın mümkün olduğunu ve süreci sizin yerinize bizim üstlendiğimizi ifade etmek isteriz. Birçok insanın tez/proje yazım araştırması içerisinde tesadüf eseri biz ve bizim gibi faaliyet gösteren işletmeleri keşfetmeleri sebebiyle konu hakkında bireylerin bilgisi sınırlıdır. Bu durumda ise alternatifleri neye göre değerlendireceğini bilememektedirler. Konu hakkında bizimle çalışmanız zorunlu olmamakla birlikte bildiklerimizi size aktarmaya hazırız. Burada öncelikle önerimiz web sayfalarını özenle incelemeniz, sonrasında ise işin niteliği hakkında yazılı bildirim almanız olacaktır. En nihayetinde ise işe başlarken mutlak suretle yazılı anlaşma yapmanız önerilmektedir.

 

Yüksek Lisans Tez Yazdırma İstanbul

Son kısımlara doğru ilerlerken yüksek lisans tez yazdırma İstanbul olarak alternatifleri değerlendirmek elzemdir. Çünkü yüksek lisans tez yazdırma İstanbul en çok üniversitenin bu şehirde olduğu düşünüldüğünde aslında normal bir yaklaşımdır. Çok sayıda devlet (kamu) ve özel (vakıf) üniversitesinin yer aldığı ülkemizin en büyük şehri doğal olarak en çok öğrenciye de ev sahipliği yapmak durumundadır. Siz de şehirde eğitim gören ya da ikamet eden biriyseniz hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Açıkçası yalnızca ülkemizde değil, dünyanın birçok yerine de hizmet verdiğimizden dolayı konumun çok önemi yoktur. Yine de bazı kimseler özellikle yaşadığı ya da eğitim gördüğü şehirden bir kurum ile çalışmak istediğinden dolayı tez yazım konusunda alternatifleri buna göre yönlendirmektedir. Başta İstanbul olmak üzere, ülkemizin tüm illeri ve okulları hakkında profesyonel destek hizmetlerimiz mevcuttur. Konu hakkında hizmet almanız için çalışmanızla ilgili temel bilgileri bize iletmenizi rica ediyoruz. Bu bilgileri e-mail, telefon ya da web sayfamızdaki form aracılığı ile bize iletebilirsiniz. Eğer ki anında yanıt vermemiz mümkün değil ise bir iş günü sonrasında mutlak suretle geri bildirim yapılmakta ve teklifimiz size iletilmektedir. Karşılıklı şartlarda anlaşıldığı takdirse başlangıçla ilgili işlemler yerine getirilmeli ve biz de sonrasında hemen işe koyulmaktayız. Teslim zamanına odaklı olarak birlikte hazırlayacağımız plan etrafında işinizi ara kontrollere sunacağız ve tez yazım basamaklarını adım adım yerine getireceğiz. En nihayetinde ise taahhüt ettiğimiz zamandan daha önce size teslim edeceğiz ki son ana dek stres yaşamanızı istemiyoruz.