Tez Hazırlayan Yerler 

27

Tez Hazırlayan Yerler Arasında Doğru Seçim Yapın

Ülkemizin gerek nüfus gerekse de diğer tüm olanakları açısından en büyük şehri İstanbul’dur. En çok üniversitenin burada olması sebebiyle İstanbul’da tez hazırlayan yerler çokça bulunmaktadır. Hal böyle olunca da konuyla alakalı hizmet talep almak isteyen birçok kimse alternatiflere sahiptir. Ancak öğrenciler hangi alternatifleri neye göre tercih edeceğini bilememektedir. Bu yayın ile akademik danışmanlık ve tez yaptırma konusunda hizmeti almak isteyen kimselerin temel manada bilgilendirmeleri hedeflenmektedir. Bizden hizmet almayacak olsa dahi tez/dönem projesi hakkında temel bilgileri elde etmeniz açısından yararlı olacağını düşünmekteyiz.

1-) Tez Hazırlayan Yerler Nasıl Seçilir

Öğrencilerin çoğunluğu hayatında ilk defa akademik danışmanlık hizmeti satın almaktadır. Bu sebeple de tez hazırlayan yerler nasıl seçilir sorusuna genel manada insanların yanıt veremediğini görüyoruz. Böylelikle öğrencilerin kendisi için maksimum yararı görebileceği kurumları doğru şekilde seçmeleri mümkün olmamaktadır. Bu ve buna benzer olumsuzlukları ortadan kaldırmak maksadıyla ilk olarak tez nasıl hazırlanır sorusuna yanıt vermeniz gerekiyor. Eğer tezin nasıl yazıldığını bilmiyorsanız alternatifleri değerlendirirken problem yaşamanız kuvvetle muhtemeldir. En azından kaynak nasıl gösterilir, intihale nasıl yakalanılmaz, doğru şekilde referanslar nasıl gösterilir ve danışman eleştirileri ne şekilde yerine getirilir gibi sorulara yanıt vermeniz gerekmektedir. İşte tam bu noktada İstanbul’da tez hazırlayan yerler arasındaki danışmanlık hizmeti veren kurumlardan birisi olarak bizden hizmet almayacak olsanız dahi bildiklerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

2-) Tez Yazan Yerler Araştırması

İstanbul’da tez hazırlayan yerler araştırması birçok öğrenci için adeta kabusa dönüşebilmektedir. Çünkü hemen hemen hiçbir firmayı tanımayan öğrenciler dönem projesi veya tez yazım aşamasında karşısına ilk çıkan firma ile çalışmaktadır. Veya karşısına ilk çıkan firma olmasa bile tez yazım konusunda en uygun ücreti veren kurumlarla çalışmaktadır. Ancak bu önemli bir hatadır. Açıkçası ucuz olması bir işin niteliği hakkında soru işareti içermektedir. Bu demek değildir ki tez hazırlama firmaları seçerken en pahalı oran kurumlarla çalışın. Açıkçası bunu da doğru bulmuyoruz. Burada ifade edilmek istenen öğrencinin çalışma sahibi olarak ekonomik kaygılar dışında farklı beklentileri olmalıdır. Üst başlıklarda ifade edildiği üzere danışman beklentilerine tam manasıyla karşılık verecek ve onun eleştirileri yerine getirecek işler ortaya koymanız gerekir bunun yanında istatistik veri analizi gibi konularla alakalı olarak ilgili firma size ne verecektir? Tüm bunlara yanıt alabilmeniz gerekiyor ki süreç sonunda hayal kırıklığıyla karşılaşma durumunuz olmasın. Kısacası tez nasıl yazılır sorusuna yanıt vermek maksadıyla temel bilgileri öğrenmenizi öneriyoruz. Konuyla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3-) İstanbul’da Kaliteli Akademik Danışmanlık Firmaları

Temel manada akademik danışmanlık sürecinin nasıl yerine getirilmesi gerektiğini öğrendiğimize göre artık İstanbul’da kaliteli akademik danışmanlık firmaları arasından seçim yapabilirsiniz. Yukarıda anlatılanların tamamını değerlendirdikten sonra ücret kıyaslaması yapabilirsiniz. Devamında ise acele etmeden farklı zaman dilimlerinde ilgili firma ya da kişilerle telefonda görüşmek suretiyle birçok hususun zihninizde netleşmesini sağlayabilirsiniz. Başvuru yapmak veya detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.