En İyi Üniversite Tez Blogları

54
tez
Kolay Tez Yazma Formülleri nelerdir

En İyi Üniversite Tez Blogları

Liseden sonra yükseköğretime adım atan öğrenciler için kendilerini daha iyi ifade ettikleri ya da daha çok aynı dili konuştukları en iyi üniversite tez blogları ziyaret etmek son derece yaygın şekilde görülmektedir. Zaten normal hayatımızda dahi ortak paydada buluşabileceğimiz kişilerle aynı ortamlarda buluşmak istemez miyiz? Son derece normal olan bu durum karşısında insanların yönelimine etki eden en önemli kıstaslardan birisi de aranan bilgiye en kestirme yoldan ulaşmak isteğidir. Çünkü aşağı yukarı herkes benzer süreçlerden geçmekte ve aynı işlemleri yapmaktadırlar. Örnek vermek gerekirse ders süreçleri, bitirme tezi hazırlama aşaması ya da yüksek lisans dönem projesi yazma aşaması hemen hemen her üniversitede aynıdır. Bunun doğal sonucu olarak öğrencilerin kendisiyle aynı aşamalardan geçen arkadaşlarından bilgi almak istemeleri son derece faydalı yöntemlerden birisi olmaktadır. İnternet üzerinde onlarca ve hatta belki yüzlerce öğrenci blogları bulunur. Bunlardan birisine buradan ulaşabilirsiniz: https://www.blog.kalemtezhazirlama.com/ Arzu ederseniz buna benzer forumlar ya da bloglardan dilediğinizi ziyaret edebilirsiniz.

1-) Blog Nedir?

Aslında giriş kısmında yapılması gereken açıklamayı buraya bırakmasak daha mantıklı olabilirdi ancak konuyu dağıtmamak için blog nedir? Sorusuna birlikte yanıt arayalım. Bloglar internet üzerinde belirli konularla ilgili bilgilerin paylaşıldığı, bilgi akışının hem adminler hem de sayfayı ziyaret eden kimseler tarafından sağlanabildiği bilgi platformları olarak ifade edilebilir. Burada herhangi bir koşul vs. genelde olmaz ve dileyen herkes ilgili web sayfasının kurallarına uymak koşulu ile kendi görüşlerini paylaşabilir.

2-) Tez Blogları İşe Yarar Mı?

Kesinlikle işe yarar. Tez blogları işe yarar mı sorusuna son derece net yanıt vermiş olduğumuzu düşünüyoruz. Çünkü bu işlemler hakkında bilgimiz olduğundan bu güne dek en iyi üniversite tez blogları ya da bunların işe yarayıp yaramadıkları sürekli tartışma konusu olmuştur. Ancak buralarda yer alan bilgiler incelendiğinde aslında en niteliksiz yayının dahi bir şeyler öğrettiğini, web sitelerinde yer alan bilgilerin ağırlıklı olarak öğrencilerin başından geçmiş genel hikayeler olması sebebiyle katkıları mutlaka olacaktır. Şüphesiz internette bilgi kirliliği olabilmekte ve zaman zaman hatalı yönlendirme ya da bilgiler bulunmaktadır. Az-çok sosyal medya okuryazarlığı bulunan kimseler tez yazım aşamasıyla alakalı manipülatif bilgileri eleyebilirler. Ayrıca bundan daha önemlisi üniversite öğrencisi olarak sizlerin tez hazırlama aşamasında yapılacaklar hususunda temel düzeyde olsa bile bilgilere sahip olmanız beklenmektedir. Söz gelimi kaynak gösterme hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız anlatılan ne olursa olsun sizler için mantıklı gelmez. Ancak sınırlı düzeyde olsa bile bilginiz varsa anlatılanları zihninizde eleyebilirsiniz.

3-) Blogdan Öğrenilen Bilgilerle Yüksek Lisans Tezi Yazmak

Çok kez karşılaştığımız öğrenciler blogdan öğrenilen bilgilerle yüksek lisans tezi yazmak hususunda karamsar duruş sergilemektedirler. Bu bilgi hem doğru olabilir hem de olmayabilir. Eşit mesafede durduğumuzu söylesek bile aslında üst kısımda sınırlı düzeyde ifade etmeye çalıştığımız üzere, eğer ki öğrenci tez hazırlama hususunda hiçbir bilgiye sahip değilse sorun olabilir. Benzer şekilde yüksek lisans dönem projesi yazımı işlemi yapacak öğrencinin tüm aşamalardan bihaber olması sorun teşkil eder. Ancak en azından bilimsel araştırma yöntemleri dersini aldınız ve danışmanla görüşmede anlatılanları dinlediyseniz emin olunuz ulaşacağınız en iyi üniversite tez blogları sizler için muazzam etki ve/veya katkı sunabilir.

4-) Bilimsel Araştırmalar ve Tez Kalitesi

Özellikle yüksek lisans düzeyi programlarda tez ya da yüksek lisans projesi yazım aşamasına geçmeden çeşitli bilgilendirme yapılır. Bilimsel araştırmalar ve tez kalitesi emin olunuz bu derse girip girmemekten ciddi manada etkilenir. Çünkü insanların hiçbir şey bilmedikleri hususta asgari sorunla tez yazmalarını beklemek mantıklı olmaz. Danışmanların bazen her şeyi kendileri nasıl biliyorsa yüksek lisans öğrencilerinin de aynı şekilde bildiğini düşünmeleri ise burada karşılaşılacak en kötü senaryo olarak görünmektedir. Çünkü herkesin eğitim amacıyla çıktığı bu yol akademisyenlerin işi yani meslekleridir. Kısacası şunun farkına varmaları gerekir ki; kendi işlerini bildikleri gibi insanların hayatlarında bu denli önemli yer tutmayan olgunun aynı düzeyde bilinmesi toplumun geneli açısından mümkün değildir. Elbette hemen eklemek gerekiyor ki eğitime çok yer tutmayan tabiri doğru görülmemiş olabilir ancak burada anlatılmak istenen, tez/proje yazmanın sıradan vatandaşlar için üniversitelerde çalışan öğretim görevlileri kadar mühim olmadığını anlatmaktır. Kısacası en iyi üniversite tez blogları incelemesi yapmadan önce temel manada olsa bile bitirme tezi, yüksek lisans projesi, ödev hazırlama ya da makale yazmak konularında süreçlerin nasıl işlediğini mutlaka öğrenmeye gayret gösteriniz.

5-) Acil Tez Yazım Destek Hizmeti

Tüm bu anlatılanları dikkate aldınız ve en iyi üniversite tez blogları incelemesini tamamladınız. Eğer ki bunlar yetmiyor ve acil tez yazım destek hizmeti gerekiyor ise bizimle iletişime geçebilirsiniz. Pek çok farklı disiplinde literatür araştırması, yabancı dilden çeviri veya tez formatlama işlemleri hususunda hizmet veriyoruz. Ayrıca anket bulguları ya da sayısal verileri işlemek adına istatistik veri analizi noktasında da çeşitli faaliyetlerimiz bulunmaktadır. Süreçle ilgili bilgi almak ya da başvuru yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Makaleyi değerlendirin!
Toplam: 1 Ortalama: 5