Örgütsel Davranış Konulu Tez Hazırlama Danışmanlık

24
İletişim Bilimleri Tezi Yazdırma Danışmanlık
İletişim Bilimleri Tezi Yazdırma Danışmanlık

Örgütsel Davranış Konulu Tez Yazma

Günümüzde iş hayatında pek çok zorluktan söz etmek mümkün olsa bile zannediyoruz en zoru insanı yönetmektir. Çünkü örgütsel davranış konulu tez yazma süreciyle ilgili kavramlar başta olmak üzere, ilgili taraflar ağırlıklı olarak insanı yönetmek üzerine planlama yapmaktadır. Hal böyle olunca konunun ehemmiyeti hem akademik camia hem de ilgili taraflarca anlaşılmıştır. Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin gelinen nokta itibariyle odaklanılması gereken her halükarda insan kaynağıdır. Emin olunuz bu hususta insanın değerini henüz gerçek anlamada kavrayamamış o kadar çok işletme var ki, bunu inanamazsınız. Şimdi inceleme konumuzla alakalı birkaç alt başlık halinde incelemeye devam edelim.

1-) Örgütsel Davranış Bölümleri

Daha önceki yıllarda genelde işletme yönetimi master programlarındaki derslerden birisi olan örgütsel davranış bölümleri şimdi kendi başına ayrı bilim dalı gibi kabul görmektedir. Çünkü bu bölümün ilgilendiği anlarda insan kaynağının nasıl davranış sergilediği, kurumsal yaklaşımlarda işletmelerin nasıl yönlendirilebileceği ve kısacası insanla ilgili her şey irdelenebilmektedir. Aslında herhangi bir yüksek lisans programında aynı bölümden konuyu işlemek olmazsa olmazlar arasında değildir. Kısacası bu bilgilerden hareketle eğer danışman hocanızla mutabık olursanız dilediğiniz konu üzerinde bilimsel araştırmanızı (tez, makale ya da dönem projesi) gerçekleştirebilirsiniz. Anlatılan konuyla ilgili tez yazım sürecinde yasal manada konu sınırlaması yoktur.

2-) Örgütsel Davranış Yüksek Lisans

Ülkemiz gibi gelişmekte olan ülkelerde örgütsel davranış yüksek lisans programları yanında pek çok master programı üst düzeyde ilgi görmektedir. Bu durum hem bölüm özelinde hem de tüm üniversitelerdeki yüksek lisans programlarıyla alakalıdır. Bir bakıma lisansüstü eğitim alanların sayıca artması güzeldir. Ancak tek başına gelişim için yeterli görünmez.

3-) En Kısa Örgütsel Davranış Tezi Yazma

Anlatılanlardan hareketle gerçek olan şu ki bölümler çok sayıda üniversitede açılmış olmasına rağmen ilgi görmeye devam etmektedir. Öğrencilerin en kısa örgütsel davranış tezi yazma noktasında işlemleri hızlıca bitirme amaçları bulunmaktadır. Bu durumu mümkün olan en kısa yoldan sonuçlandırmak isteyen kimseler en yalın halde yüksek lisans tezleri ya da dönem projeleri yazmak istemektedirler. Tabii ki burada danışmanın düşüncesi ve onun ne istediği de mühimdir. Çünkü bildiğiniz üzere tez yazım aşamasında danışman bunu istemiyorum dediği an konu kapanmıştır. O halde çalışma sahibi olarak örgütsel davranış konulu tez yazma aşamasında danışmanla koordine olmanız gerekiyor. Hizmetlerimizle alakalı kapsamlı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Makaleyi değerlendirin!
Toplam: 0 Ortalama: 0