Bitirme Projesi Danışmanlık

287
Bitirme Tezi Yazdırma
Bitirme Tezi Yazdırma Yardımı 08:18: Canlı

Bitirme Projesi Danışmanlık

Eğitim sistemimizde genel manada pek çok kişinin şikayet ettiği sistemsiz ilerleme yüksek lisans programlarında da kendisini gösteriyor. Bitirme projesi danışmanlık süreci ile karşı karşıya kalan kimseler henüz ne yapacaklarını veya nasıl yapacaklarını bilmediklerinden dolayı olması gerekenden daha az nitelikli çalışmalar meydana gelmektedir. Üstelik niteliğin düşük olması bir yana öğrencilerin ortalama düzeydeki akademik içeriğe göre çok daha fazla emek harcadıkları tespit edilmiştir. Kısacası olması gerekenden fazla emek harcanmasına rağmen niteliksiz akademik çalışmalar meydana getirilmektedir. Oysa belirli standartlar sağlansa ve insanlarımız daha az vakit ayırsa ve daha üst düzeyde tez, dönem projesi ya da makale meydana getirse çok daha iyi olmaz mı? Konuyla alakalı pek çok kimse şikayetçi olsa bile sistemli biçimde koordine olunamadığı görülmektedir.

1. Bitirme Projesi Nasıl Yazılır?

Yukarıda anlatılan şekilde problemler olduğuna göre bitirme projesi nasıl yazılır diye pek çok insan merak ediyor. Açıkçası belirli koşullara uyarsanız çok kati kuralların olduğundan söz etmek mümkün değildir. Yine de kafa karışıklığı olmaması adına bilgisine güvendiğiniz birisi ile süreci yürütüyorsanız başka bilgilerle kafanızı karıştırmamanızı öneriyoruz. Bitirme tezi yazarken konu ve araştırma yöntemi tercihi çok mühimdir. Buradaki hataların telafisi olmadığından, danışmanla tez/proje konusunda tam manası ile koordine olmanız gerekir. Diğer taraftan işlemleri son dakikaya bırakmadan tezinizi ya da dönem projenizi belirli plan etrafında biran evvel tamamlamanızı öneriyoruz. Tez yazarken zaman yönetimi düşündüğünüzden çok daha fazla mühimdir.

2. Bitirme Projesi Yazarken Bunlara Dikkat

Diğer taraftan bitirme projesi yazarken bunlara dikkat diyeceğimiz konuların başında özgün çalıştaylar meydana getirmeniz gerektiğidir. Yani başkalarının çalışmalarını kopyalama yapmak etik olmadığı gibi, günümüzde zaten böyle yapmak mümkün de değildir. Yüksek lisans tezleri ya da dönem projesi yazarken ilgili çalışmalar özgünlük bakımından danışman veya enstitü tarafından yazılım aracılığı ile kontrol edilmekte ve belirli oranın üzerinde ise kesinlikle reddedilmektedir. Ayrıca danışman hocanıza meydana getirdiğiniz tezin her anını onaylatmak düşündüğünüzden çok daha önemlidir. Kendisiyle sık sık görüşme yapınız ve akademik çalışmanızla ilgili geri bildirimleri alınız, aldığınız bildirimleri mutlaka yerine getiriniz.

3. Acil Bitirme Projesi Danışmanlık Hizmeti

Tüm bu anlatılanlardan hareketle acil bitirme projesi danışmanlık hizmeti talepleri ortaya çıkabiliyor. Özellikle de SPSS veri analizi yapılacaksa yazılımı öğrencilerin kullanması genel manada pek mümkün olmadığından dolayı profesyonel hizmet alma yoluna gitmektedirler. Sizin de istatistik veri analizi veya format düzenleme işlemleri gibi gereksinimleriniz söz konusu ise bizimle iletişime geçebilirsiniz.