Tez Yardım Platformu

35

Tez Yardım Platformu: Akademik Destek Alın

Platformlar bir arada çokça hizmeti almazı sağladıklarından dolayı son dönemlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Öğrenciler için tez yardım platformu SPSS analizleri, tez/proje formatlama, literatür araştırmaları, alanyazın taramaları ve yabancı dilden çeviri gibi pek çok hizmeti sunmaktadır. Eğer bu türden talebiniz söz konusu olursa yapacağınız araştırmalar neticesinde size uygun olan alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Konuyla alakalı yüksek lisans programları başta olmak üzere hemen hemen tüm akademik düzeylerde ve programlarda çok çeşitli faaliyetlerimiz vardır. Eğer sizler konuyla alakalı destek almak isterseniz meydana getirmeyi düşündüğünüz temel akademik araştırma hakkında odak bilgileri bize iletiniz. Ön araştırma sonrasında kararımızı sizlerle paylaşacağız ve olumlu olduğu takdirde ücret teklifimizi ileteceğiz.

1-) Tezle İlgili Bilinmeyenler

İlgili tarafların aslında tüm detaylarını bildiğini düşündüğü tez yazım aşaması hakkında küçük detaylar hayatımızı kolaylaştırabilir. Tezle ilgili bilinmeyenler hususunda ilk olarak belirtilmesi gereken danışmanın isteği her konuda tez yazılmaz olarak görünmektedir. Bu cümleden danışmanla zıtlaşmanız gerektiğini düşünmeyiniz. Bunun aksine ılımlı ilişki kurmak her daim iyidir ancak kendi düşündüğünüz konuları bırakıp sırf danışmanın isteğine göre konuyu büyük oranda değiştirmek sizi zorlayabilir. Bazı danışmanlar kendi bilimsel araştırmalarına zemin oluşturmak adına bu gibi taleplerde bulunabilmektedir. Yüksek lisans tez hazırlama döneminde önemli yanılsamalardan birisi de yüzlerce sayfalık bilimsel rapor meydana getirmektir. İstisnalar hariç olmak üzere çok uzun (150-200 sayfa ve üzeri) tezlerin büyük oranda intihal olduğunu gözlemledik. Çünkü o kadar uzun tez yazmak çok kolay değildir. Ayrıca yüksek lisans öğrencisi için 15-20 sayfa tez kaynakçası da gerçekçi olmaz. Bunlara dikkat etmek ve tez yazımında az ama öz bilgi ortaya koymak gerekiyor. Yüksek lisans eğitim hayatına başlamadan veya başladıktan sonra gerektiği durumlarda enstitü web sayfasına girip inceleme yapılabilir. Örneğin İstanbul Okan Üniversitesinde lisansüstü eğitim gören/görmeyi planlayan öğrenciler buradan bilgilere ulaşabilir: https://www.okan.edu.tr/enstitu/ Yaklaşık olarak tüm üniversitelerde buna benzer bilgiler yer almaktadır. Hangi üniversiteyi ya da enstitüyü inelemek istiyorsanız internet üzerinden araştırınız.

2-) Tez Yardımı Almak Şart Mı?

İnsanların tez yardım platformu araştırması yaparken tez yardımı almak şart mı? Sorularına şahitlik ediyoruz. Kısacası kesinlikle şart değildir. Eğer sizler tüm aşamalara hakimseniz ve istatistik analizler dahil tüm işlemleri yapıyorsanız ve son olarak MS Office Word programını iyi kullanıyor ve istenen tez dizgi işlemini yapabiliyorsanız neden yardım almanız gereksin ki! Yüksek lisans ve dengi programlarda herhangi biçimde böyle zorluk olmadığından dolayı anlatılanlar tamamen gereksinim duymanız durumunda başvuracağınız detaylar olarak görünmektedir. En doğrusu çalışmanızda mümkün olan maksimum miktarsa tez ilerlemesi yapmak ve işlemleri kendinizin yerine getirmesidir.

3-) Tez Yardım Platformu Aracılığı Şart Mı?

Bazı durumlarda küçük dokunuşlar gereken tezler söz konusu olur. Bu akademik araştırmanın sahipleri tez yardım platformu aracılığı şart mı? Diye merak etmektedir. Oysa asla böyle bir durum söz konusu değildir. Örnek vermek gerekirse sizin SPSS veri analizi hususunda desteğe ihtiyacınız var ve çalıştığınız şirkette bir arkadaşınız çok iyi düzeyde istatistik programlarını kullanabilmektedir. Kendisinden ricada bulunup analizlerinizi yapmasını isteyebilirsiniz. Böylelikle herhangi bir aracı vs. ihtiyacı olmadan tez destek noktasında gerekli katkıyı kendisinden alabilirsiniz. Benzer durum formatla alakalı düzenleme hususunda da geçerlidir. Bir yakınız veya tanıdığınız herhangi birisi yüksek lisans tez formatlama işlemi (tez dizgi) yapabiliyorsa teslimden hemen önce hazırladığınız tezi incelemesini ve gerekiyorsa düzenlemesini rica edebilirsiniz.

4-) Yüksek Lisans Tez Yardımı Ama Nasıl?

Açıkçası bu konuya yıllardır açıklama yapıyoruz ancak yüksek lisans tez yardımı ama nasıl sorusuna kesin-kati yanıt veremeyiz. Çünkü biz de makalede anlatılan noktalarda çeşitli hizmetler veriyoruz. Dolayısıyla yüksek lisans veya diğer akademik düzeylerdeki öğrencileri ticari faaliyet yapan kurum olarak bize çekmek için konuşma yapmamız icap eder. Ancak bunu doğru bulmuyoruz ve bizim birincil amacımız sizlerin bu işlemler nasıl yürütülür, tez nasıl yazılır veya hangi metotlar tercih edilir gibi bilgilere hakim olmanızdır. Bunlara hakim olursanız gereksinim duyduğunuz anda alternatifleri araştırıp arzu ettiğinizi seçiniz. Eğer bizimle ilgili koşullar size uymuyorsa doğal olarak bizden de hizmet almayınız. Dikkat etmeniz gereken iletişim şekli, size ne vaat ediliyor, nasıl hizmet sunuluyor, teslim tarihi planlaması ve ücret gibi detaylardır.

5-) Alternatif Tez Yardım Platformu Araştırmak

Anlatılanlardan hareketle yüksek lisans veya daha üst düzeydeki kimseler için alternatif tez yardım platformu araştırmak olmazsa olmaz noktalardan değildir. Arzu edenler kendi istedikleri biçimde tüm aşamaları yerine getirebilir ve tez hazırlama sürecini başarı ile tamamlayabilir. Gerek görenler ise herhangi bir adımla alakalı olarak tez destek çalışması yapan kişilerle/kurumlarla iletişime geçebilir. Dikkat etmeniz gereken nokta tez yazım süreciyle ilgili olarak özgün bilimsel araştırma yapmak olmalıdır. Eğer özgünlüğü sağlar ve tüm kaynaklara referans gösterirseniz ciddi sorunlar yaşamazsınız. Geriye kalan danışmanla aynı frekansı yakalamak ve tez/proje döneminde onun beklentilerini karşılamak olmalıdır.

Tez Yazdırma Platformu: Çevrimiçi Uzman Danışmana Sorun

Makaleyi değerlendirin!
Toplam: 4 Ortalama: 4.8