Yüksek Lisans Tezi İçin Anket Nasıl Hazırlanır

En sık talep gören konulardan bir diğeri de yüksek lisans tezi için anket nasıl hazırlanır konusudur. Yüksek lisans tezi için anket nasıl hazırlanır hususunda bu yayını incelerseniz temel manada bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğer ki burada anlatılanlar karmaşık gelirse ek bilgi için bizimle iletişim kurunuz. Dahası ben bunları öğrenmekten ziyade işimi yaptırmak istiyorum derseniz yine aynı şekilde talebinizi açıklayan bir e-mail ile bize ulaşabilirsiniz. İnceleyip hızlı şekilde geri bildirimde bulunacağız. Hepsi bir yana talep etmeniz durumunda anında telefonla bize ulaşabilirsiniz. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız.

 

1. Yüksek Lisans Tezi Nasıl Yazılır?

Öncelikle yüksek lisans tezi nasıl yazılır konusunu biraz açalım. Çünkü birçok kez yüksek lisans tezi nasıl yazılır konusu merak ediliyor. Burada birkaç satırda açıklanamayacak kadar teknik bir konu olduğunu vurgulamak gerekir. Konu hakkında çok kapsamlı yayınlarımız vardır. Lütfen onları inceleyiniz. Konuya dönecek olursa ilk önce konu hakkında literatür altyapısı var mı? Bu soruya yanıt aranır. Buna yanıt ararken de eğer anket olacaksa mutlaka hazır ölçek bulmamız gerekiyor. Bu iki işlemi yaparsanız sonrasında planlı ve programlı hareket ederek ilerleyebilirsiniz. Tabii ki süreç içerisinde düzenli olarak danışman hocanız ile görüşmeniz gerekiyor. Bunun için bizim önerimiz 2-3 haftadır. Son olarak tez süreci başladıktan hemen sonra işlemlere başlayınız. Kesinlikle son dakikaya işi bırakmayınız.

 

2. Yüksek Lisans Tezi İçin Anket Gerekli Mi?

Yukarıda anlatılanları dikkate alırsanız emin olunuz süreç ciddi zor olmaz. Yüksek lisans tezi için anket gerekli mi? Aslında bu soruya %100 net yanıt verilmesi söz konusu olmaz. Çünkü mevzuat manasında böyle bir zaruriyet yoktur. Ancak buna rağmen sosyal bilimler disiplinlerinde yüksek lisans tezi ve sonrası için genel manada anket uygulaması istenir. Kabaca bir oran verecek olursa anket ya da mülakat olmayan tezlerin oranı belki %10 belki %15’tir. Kısacası bir zorunluluk yoktur. Ancak buna rağmen genel olarak tercih edildiği iletilen rakamlardan anlaşılmaktadır.

 

3. Yüksek Lisans Tezi İçin Anket Seçimi

Anlatılanlar yeterli ancak yüksek lisans tezi için anket seçimi nasıl olacak dediğinizi duyar gibiyiz. Aslında önceki kısımlarda üstünden hızlıca geçtik ancak burada kapsamlı açıklayalım. Öncelikle doktora seviyesini ayrı tutalım. Şu an yüksek lisans tezi hazırlama konusuna odaklanalım. Bu programlarda yeni bir anket hazırlamak çok mantıksız olacaktır. Birincisi ekonomik olmaz. İkincisi ise ciddi manada emek gerektirmektedir. Kısacası yüksek lisans tezi yazım aşamasında hazır ölçek tercih etmeniz önerilir. Yapmanız gereken basittir. İşe henüz başlarken yani konu belirlerken hazır ölçek var mı yok mu? Bunu netleştiriniz. Eğer ki ölçek (anket) yoksa konuyu revize ediniz. Hiç olmuyorsa konuyu tamamen değiştiriniz.

 

4. Yüksek Lisans Tezi İçin Anket Bulanlar

Yine vurgulamakta yarar olacağı üzere doktora düzeyi hariç olmak üzere hazır ölçek kullanılması mühimdir. Yüksek lisans tezi için anket bulanlar arasında yer alan bir kurum olarak konuyla alakalı profesyonel hizmetlerimiz vardır. Bu hizmetleri dilerseniz satın alabilirsiniz. Dilerseniz de yukarıda yüksek lisans tezi için anket nasıl hazırlanır sorusuna yanıt aldığınızı umuyoruz. Burada gerek tamamını hazırladığımız tezlerde gerekse de yalnızca istatistik kısmı ile verdiğimiz hizmetlerde konu hakkında danışmanlık yapabiliyoruz. Kısacası tezin tamamını bize hazırlatmak durumunda değilsiniz. Arzu ederseniz sadece anket araştırması için de bizimle çalışabilirsiniz. Konu hakkında hizmet başvurusunda bulunmak ya da ek bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. SPSS veri analizi ve anket seçimi noktasında size uygun bir hizmetimiz mutlaka vardır.