Yüksek Lisans Tez Yazdırma

32
Yüksek Lisans Tez Yazdırma tüyoları

Yüksek Lisans Tez Yazdırma

Lisans eğitimi sonrasında  gidilen lisansüstü programlarda dersleri bitirdiğinizde artık yüksek lisans tezi yazdırma aşaması geldi  çattı demektir. Bu aşama mezuniyetten hemen önceki aşama olmakla birlikte çok kısa sürede tamamlanabilecek bir şey değildir. Akademik takvim açısından bakıldığında minimum bir maksimum iki yıl süren aşamadan bahsediyoruz. Tez hazırlama aşaması başlı başına bilinmezler içerdiğinden dolayı burada yapılması gereken işin başlangıcından itibaren mümkün olan en hızlı biçimde tamamlanmasına gayret gösterilmelidir. Aksi durumlarda süreç birçok bilmezlik içerdiğinden dolayı ilerde olası sürprizlerle karşılaşmak kuvvetle muhtemeldir. Öyle bir durumda okuldan atılma gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak adına sürecin başından itibaren işleri sıkı tutup ilerlemeye devam etmek gerekmektedir.

Nasıl Tez Hazırlanır

Peki öncelikle ifade etmek gerekiyor ki nasıl tez hazırlanır? Açıkçası bunun tek bir yolu ya da yöntemi bulunmamaktadır. Ancak toplumun genelinde kabul görmüş genel geçer kurallardan söz etmek mümkündür. Bunların başında doğru şekilde kaynak göstermek, intihal yapmamak ve düzenli olarak danışman kontrollerine gitmek gösterilebilir. Eğer bu temel aşamalara dikkat ederseniz ciddi manada problem yaşamanız pek söz konusu olmaz. Tabi arkanızda net olarak durabilen bir danışman öğretim üyesi varsa. Tez hazırlama sürecinin ne şekilde olması gerektiği ile alakalı web sayfamızda bulunan nasıl tez hazırlanır adlı dokümanı incelemeniz önemli düzeyde yarar sağlayabilir. Konu teknik olduğu için orada detaylıca inceleme yapabilirsiniz.

Tez hazırlama kuralları

Genel manada tez hazırlama kuralları net değildir. Daha doğrusu net olsa bile bir çok kimse veya danışman öğretim üyesi bu kuralları ne kadar uyguluyor? Burası belirsizlik içermektedir. Birçok çalışmada gözlemlediğimiz üzere okulun yazım kılavuzu ile çelişen durumlar söz konusu olmaktadır. Hatta akademik olarak etik olmayan birçok durumu bile danışman öğretim üyesi mutlak suretle yapması gerektiğini bazı öğrencilere söylemektedir. Açıkçası yönettiği tezlerde intihal yapılmasını teşvik eden danışmanların olması üzücü bir durumdur. Kısacası yalnızca bir örnekten bile tez hazırlama kuralları noktasında ne kadar uyum gösterildiği soru işareti içermektedir. Yine de burada sizden beklenen temel manada intihal yapmamak, doğrunlanabilir kaynak kullanmak, kullanılan kaynakların istendiği anda gösterilebilmesi ve danışman öğretim üyesinin eleştirilerini yerine getirip getirmediğinizdir. Eğer bunlara dikkat ederseniz geriye kalanlar önemli bir problem teşkil etmeyecektir.

Yüksek Lisans Tez Yazdırma Merkezi

Sonuç olarak yüksek lisans tez yazdırma merkezi olarak isimlendiren birçok kurum vardır. Aslında yapmanız gereken yüksek lisans tez yazdırma fiyatları verirken işlemleri yapan kurumları araştırmak ve kendi adınıza en uygun yer ile süreci başlatmak olacaktır. Çalışma sistemimizle alakalı detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.