Uzaktan Eğitim Tez Proje Danışmanlığı

74
Online Tez

Uzaktan Eğitim Tez Proje Danışmanlığı İçin Talep Yollayın

Covid-19 pandemisiyle birlikte iyice aşina olduğumuz alternatif eğitimler, uzaktan eğitim tez proje danışmanlığı ile artık toplumdaki her kesim tarafından kabul edilmiş gibi görünüyor. Gerçi yakın zamanda yaşadığımız önemli doğal afetlerden olan Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra daha öncekilere benzer şekilde bazı kesimler uzaktan eğitime karşı çıkıyor olsa bile toplumsal olarak bakıldığında, Covid-19 dönemine göre tepkilerin çok daha sınırlı olduğu görülmektedir. Çünkü o süreçte her ne düşünceye sahip olunursa olunsun alternatif olması mümkün değildi ve bu siyasi tercih meselesi değildi. Anlatılan sebeplerle toplumun her kesimi ifade edilen süreçten nasibini almıştı ve mecburen tüm aşamalardaki uzaktan eğitime itiraz edememişlerdi. Kısacası bize göre toplumların zihninde anlatılmaya çalışılan süreç ciddi manada iz bırakmış durumdadır. Hal böyle olunca da artık pek çok kesimin ilgili süreci benimsemiş olduğu anlaşılıyor. Aslında bize göre verim konusu vs. tartışılabilir ancak insanlar neden yeni olan olgulara karşı böyle yaklaşıyor anlamak güç. Belki belirli kesimdeki vatandaşlar için uzaktan eğitim son derece verimli olacaktır, bunu kim bilebilir?

1-) Uzaktan Eğitim İşlemleri

Üst kısımda giriş yaptığımız uzaktan eğitim işlemleri genel olarak yeterli düzeyde yaygınlaşmış ve kabul edilmiş görünmektedir. Çünkü insanların eskilere oranla daha farklı düşünce içerisinde oldukları ve aslında söz konusu sistemin de kullanılabilir olduğunu gözlemlemişlerdir. Belirli düzeyde itirazlar halen görülüyor olmasına rağmen artık uzaktan eğitim tez proje danışmanlığı dahi toplumda önemli düzeyde kabul görmüş durumdadır. O halde bu sistemin noksanlıklarını nasıl giderebiliriz gibi konuları tartışıp ona göre verimli hale getirmenin çarelerini arayabiliriz. Bunu yapmak için de elimizde ulusal manada büyük veri yavaş yavaş birikmektedir. Elbette belirli düzeydeki öğrenciler bunu ciddiye almak ve başarısızlık yaşamaları kuvvetle muhtemeldir. Ancak örgün eğitimde başarısız öğrenci hiç yok mudur? Ya da dersleri manipüle eden öğrenciler örgün öğretimde karşılaşılabilen örnekler değil midir? Üniversitelerde dahi bu tür örneklere rastlamak mümkündür.

2-) Uzaktan Eğitim Yaygınlaşıyor Mu?

Pek çok alternatif eğitim aracı olarak kullanılıyor olsa bile uzaktan eğitim yaygınlaşıyor mu sorusuna tam yanıt vermek için zamana ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz. Aslında şu an için muhtemelen sayıca artış söz konusu olmuştur ancak bizim ifade etmek istediğimiz söz konusu yaygınlaşmanın kalıcı olup olmayacağıdır. Yani birkaç yıl içerisinde artışlar olur ve sonrasında bunlar eski düzeylere gelmiş olursa açıkçası beklenen etkiyi oluşturduğunu ifade etmek mümkün olmaz. Ancak kalıcı biçimde artış olması durumu ve bizim düşüncelerimizi değiştirecektir. Özellikle de uzaktan eğitim tez proje danışmanlığı çalışmalarında görülen artış bunu açıklar gibi görünüyor ancak yorum yapmak için birkaç yıl daha geçmesi gerektiğini düşünüyoruz.

3-) Uzaktan Tez Proje Yazmak Mümkün Mü?

Temel manada bildiklerimizi paylaştığımız bu makalede uzaktan tez proje yazmak mümkün mü diye merak edildiğine çokça şahit olmuşuzdur. Elbette bu konuda söyleyeceklerimiz bulunmaktadır. Şöyle ki uzaktan eğitim tez proje danışmanlığı yapan birisi olarak bunun her şekilde mümkün olduğunu ifade edebiliriz. Ancak öğrenci olarak sizlerin yerine getirmeleri icap eden kısımlar olduğu gibi, profesyonel destek alabileceğiniz noktalar bulunur. Mühim olan öğrenci olarak isterseniz fakülte olsun isterseniz de yüksek lisans programları olsun ana temayı sizin meydana getirmeniz icap eder. Bunun yaparken istatistik veri analizi ya da diğer kısımlarla alakalı destek ihtiyacı duyarsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

4-) Tez Proje Danışmanlığı İçin Yüz Yüze Görüşme Şart Mı?

Son başlığa gelirken konu uzaktan olunca tez proje danışmanlığı için yüz yüze görüşme şart mı sorusu zihinlerde belirmektedir. Açıkçası pek çok konuda olduğu gibi yine benzer şekilde kesin-kati yanıtlar paylaşmayı doğru bulmuyoruz. Özellikle de milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren konu olması münasebetiyle kesin tek doğru olduğunu düşünmüyoruz. Sonuç itibariyle uzaktan eğitim tez proje danışmanlığı hususunda yalnızca bir (1) doğru yoktur, herkesin farklı alternatifleri olabilir. Ancak sorunun kısa yanıtı şöyle olabilir. Öğrenci olarak siz ısrarla yüz yüze görüşmek istiyorsanız bizim vereceğimiz yanıt sizler için çok etkili olmaz. Yine de ağırlıklı olarak yüz yüze görüşmenin tez yazım aşaması için olmazsa olmaz nokta olduğunu düşünmüyoruz. Çünkü bizim için bu işlemlerin elektronik ortamdan halledilmesi mümkündür. Elbette çalışma sahibi olarak sizler buna inanmıyorsanız bitirme tezi hazırlama aşamasında kendi uygun gördüğünüz biçimde ilerleme yapmanız mümkün olacaktır. Süreçle alakalı bilgi almak ya da profesyonel destek almak adına başvuru yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Çalışmanızla alakalı tüm bilgileri kapsamlı biçimde bize iletmeniz doğru değerlendirme yapılabilmesi adına yararlı olacaktır.

Makaleyi değerlendirin!
Toplam: 4 Ortalama: 4.8