Tez Yazım Merkezleri
Türkiye’nin her bölgesinden ulaşıp tezinizi yazdırabileceğiniz, projenizi hazırlattırabileceğiniz Kalem tez hazırlama merkezi gibi kuruluşlara verilebilecek genel adlandırmadır. Tez tazım merkezi diye lanse edilen yerlerin gerçekte sadece web sayfasından ibaret olduğunu aşikar, gerçek manada tez merkezi diyebileceğimiz kurum sayısı sekiz onu (8 – 10) geçmez.
Tez yazım merkezleri minimum 20 – 30 kişinin çalıştığı, üst düzey akademisyen veya yazım başarısı olan becerikli insanları bünyesinde bulunduran, hemen her konuda (branşta) uzman çalışan bulunduran ciddi kurumlardır. Bu içerikte, bu özellikleri içinde barındıran merkezler genel olarak problemlerin üstesinden gelir, talepleri yerine getirirler, bir başka konu ise danışmanlık hizmeti sunarlar, danışmanlık bir çeşit yol yordam gösterme oldukça önemsenen, ihtiyaç duyulan hizmet servisi.
Gelen talepleri göz önüne alarak 3 ayrı merkez noktası şehirlerin büyüklüğü ile doğru orantılı olarak belirlenmiştir, tez şirketleri özellikle taleplerin büyük bölümünü kapsam illere çok önem vermekteler normal olarak.

Tez Yazım Merkezi İstanbul’da
Ülkemizin nüfus açısından en büyük, ekonominin can damarı ilimizle ilgilenen özel yazım ekibi oluşturmaya karar verdik, buradaki üniversitelerden (Marmara Üniversitesi,  Galatasaray Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İstanbul teknik üniversitesi, boğaziçi üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi ..devlet ve özel üniversiteler) gelecek hizmet isteklerini geri çevirmeden tamamını sonuçlandırmayı amaçlıyoruz.

Tez Yazım Merkezi Ankara’da
Başkent’te tez çalışmalarını yürüten bazı üniversite (gazi üniversitesi, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Gülhane Askeri Tıp Akademisi, bilkent üniversitesi ..) öğrencilerininde dahil olduğu güçlü ekip kurma çalışmaları devam ediyor.

Tez Yazım Merkezi İzmir’de
Üçüncü sırada yer alan, talep ve önem açısından diğer iki ilden geri olması normal olan, son dönemde hiç gelişmeyen ilden yinede tez yazdırma istekleri gelmekte olup burası içinde ilgimiz devam etmekte. Ege üniversitesi talebin en önünde yer almakta.