Tez Yazım Faliyet Alanları
Hangi konularda tezler yazılıyor? hangi illerde hizmet veriliyor? daha bir çok aklınıza gelen soruların cevabını burada bulacaksınız. Kalem tez öncelikle şu üç başlıkta yoğun çalışmalar yapıyor, nedir bunlar?
Öncelikli Tez Yazım Faliyet Alanları

1. Bitirme tezleri
2. Yüksek lisans tezleri
3. Doktora tezleri

Tabi çalışmalar bu 3 başlık dışındada yer alan konular var. Yazılan tezlerin konularından biraz söz edelim, sözel alanda işletme tezleri her zaman başı çeker talep açısından, Yönetim ve organizasyon tezi, Lojistik tezi, Eğitim Yönetimi, Sağlık çalışanları tezleri(hemşire vb.), Hukuk tezi hazırlama(avukat vb.), burada

yer vermediğimiz daha bir çok alanda yazım işleri alınmakta. İşler Türkiye genelinden alınmakta, her bölge için özel temsilcilik olmasada ilgi danışman sizi tatmin edecek sunumu yapacaktır. Tez talepleri açısından ilk üç ili sıralayalım, tahmin edeceğiniz gibi ilk sırada açık ara İstanbul, Ankara, Bursa, diye sıralayabiliriz. İstatistikler bu yönde sıralama oluşturmamızı sağlıyor. Tez Yazım Faliyet Alanları içinde önemli bir yer eden (çeviriler) ingilizce tez hazırlama yada başka dile çevirme az kurumun ve kişinin yapabildiği konu olması hasebiyle önemli hal almıştır. Diğer bir konu ise ödev hazırlama işleri için anormal sayıda talep patlaması yaşanmakta, üniversite ve dengi okullar öğrencilerinin istediği ödevler, ilk orta lise seviyesi ödevler oldukça fazla talep görmekte. Yaşam seviyesi yukarıda olan yada orta halli kişiler ödevlerini yaptıracak yer aramakta, son 10 yılda ülkemizdeki ekonomik yükseliş her sektörün hareketlenmesini sağlamıştır, ülkedeki istikrar üniversite sayısını 90 yılda yapılan üniversite sayısıyla katlamıştır, çalışan, üreten, büyüyen, yöneten ülke yolunda ilerleyen Türkiye için iyi yetişmiş talebe iyi bir yatırımdır memleketin geleceği için. İşlerini başkalarına yaptırma alışkanlığı hoş olmasada tembel yada yetersiz, azda olsa zamanı olmayan insanlar için Tez Hazırlama Merkezi gerçekten büyük nimet.