Tez Yazan Kişiler
Kalem tez hazırlama, tez yazan kişiler sınıfında yer almıyor, bu daha çok talebelerden oluşan bireysel çalışma yapanlar için kullanılan terimdir. Kişisel olarak düşük ebatta çalışma yapan kişilerdir. Aralarında iyi niyetli dürüst çalışanlar olabilir, aynı zamanda uydurma web sayfaları ile sırf reklamlarla yürüyen kaptı kaçtı kişilerde bulunmakta, bunlar epey can yakan çalışmalar çıkardıklarını duyuyoruz. Tez yazan yerler kişisel ve kurumsal olarak ikiye ayrılıyor.
Tez yazan sitelerden özellikle kurumsal tez yazan firmaları seçmelisiniz, muhatabınız firma olursa daha çok güvendesiniz demektir.

Tez yazmak çok zor bir iş, bu işi yapmak bilgisi eksik, tecrübesiz kişilerin yapması mümkün değil. Bilimsel dilde yazı yazma becerisi, araştırma yeteneği, gelişmeye açık, vizyonu olan, başarılı eğitim geçmişi, iyi eğitim görmüş olmak gibi bir çok bireysel yetenek gerekiyor. Üniversiteden yeni mezun toy birisi, zorlu tez aşamasının üstesinden gelemeyebilir. Tez yazdırma işini önemseyin hafife almayın profesyonel danışmanlarla çaılışın.
Sonuç olarak konuyu şöyle bağlayabiliriz, ekonomik açıdan rahat olan insanlar parasıyla hizmet alabilirler, parayı öder tez yazdırırlar (doktora tezi, yüksek lisans tezleri, önlisans ..), ödev yaptırırlar, parasıyla proje hazırlatırlar, danışmanlık alabilirler. Vel hasıl parayı verir kendileri zamandan tasarruf edip başka işlere vakit harcarlar, bu sıkıcı işin yükünü başkalarının yapmasıyla rahat ederler.