Sektörel olarak gözlemlendiğinde tez danışmanlık 2020 yılında büyümeye devam edecek mi? Tez danışmanlık 2020 yılında nasıl bir ivme içerisine girecektir? Yeni bir yıla adım atıldığında faaliyet gerçekleştirilen bu sektörde birçok soru işareti meydana gelmektedir. Çünkü her işletmede olduğu gibi bizler de bu alanda kimlere iş vereceğiz ve sektörün beklentileri nelerdir gibi soruların direkt olarak muhatabı durumuna geliyoruz. Geride bıraktığımız sekiz yıl boyunca sayısız akademik danışmanlık hizmeti sunduğumuzdan dolayı, bu yıl ve hatta devam eden yıllarda da müşteri memnuniyetini yüksek tutacak biçimde faaliyetlerimizi büyütmek istiyoruz. Son derece titiz ve özenli bir çalışma ile sahip olduğumuz bilgi ve birikimi tamamen özgün çalışmalarla tüketicilere ulaştırmaya gayret ediyoruz. Böylelikle aslında kendisi yapabilecek olmasına rağmen çeşitli sebeplerle süreci biz ya da bizim gibi işletmelere delege eden bireylerin başarılı şekilde sonuca ulaşmasını arzuluyoruz. Elbette burada bizim de kendimizi yenileme ve geliştirme adına birçok farklı kararlarımız olacaktır ve olmalıdır da. Konuyla ilgili hem sektörel gelişmeleri hem de kendimizle ilgili değerlendirmeleri ortaya koyabilmek adına böyle bir girişime başlıyoruz. Detaylı bilgi için bizimle irtibat kurabilirsiniz. Başvuru yapmak ve hizmet talebinde bulunmak için de bölümünüz, konu başlığınız, teslime kalan zamanınız, anket içerip içermediği bilgisi, eğer anket varsa anketin hazır olup olmadığı gibi konularda bize bilgi vermenizi rica ediyoruz. Söz konusu bilgileri iletirseniz yapılacak olan inceleme neticesinde en geç bir iş günü sonrasında size olumlu veya olumsuz geri bildirimde bulunuyoruz. Eğer ki yanıtımız olumlu olur ve şartlar da sizin açınızdan uygun olursa başlangıç ilgili detayları birlikte netleştirebiliriz.

Tez Danışmanlık 2020 Hakkında

En önemli faaliyet alanımız olan tez danışmanlık 2020 hakkında çeşitli değerlendirmelerde bulunmayı planladığımız bu yayında, tez danışmanlık 2020 hakkında genel durum, bizim sektördeki pozisyonumuz ve gelecekle ilgili öngörüleri ortaya koyacağız. Böylelikle aslında genel olarak araştırma yapan bireylerin temel bilgileri elde etmeleri ve bizim gibi faaliyet gösteren kurumların fikir sahibi olmaları adına böyle bir girişimde bulunuyoruz. Öncelikle hepinizin bildiği üzere 2018 yılının 2. Çeyreğinden itibaren ülkemiz için ekonomik manada durumlar iç acıcı değildi. Özellikle de 3. Çeyrekten itibaren önemli sorunlar zirve yapmış ve hayat pahalılığı müthiş bir şekilde neredeyse tüm vatandaşlar tarafından hissedilir hale gelmişti. Hal böyle olunca da etkisi derinleşmeye başlayan bu durum birçok insanı tedirgin etmişti ve mevcut durum insanların harcamalarını kontrol altına almalarına ya da en azından gözden geçirmelerine itmiştir. Konu temel ihtiyaçlar olmadığından dolayı insanların ilk ve en öncelikli olarak daralmaya gittiği alanların başında gelen tez yazdırma işlemleri söz konusu durumdan ciddi manada etkilenmiştir. Özellikle de yılın son çeyreği ile birlikte bahsi geçen durum iyiden iyiye ülkenin hemen her noktasında hissedilmiştir. Bireysel olarak biz de bahsi geçen durumda önemli düzeyde etkilendik ve maalesef ki bir önceki yılın gerisinde kaldık. Hal böyle olunca da bırakınız hedefleri yakalamayı, geçen yılın bile gerisinde kalmış halde 2018 yılını tamamladık. 2019 yılına gelindiğinde ise tez hazırlama başta olmak üzere, dönem projesi yazım işlemleri ve makale yazdırma gibi konuların tamamında da benzer durum görülmüştür. Yılın ilk aylarında bir nebze de olsa iyi giden işler, yılın ikinci yarısına gelindiğinde ise çok önemli düzeyde düşüş göstermiştir. Aslında dikkat edilirse tam manası ile bir yıl sonra ciddi düşüş ortaya çıkmaya başlamıştır. Anlatılan durum 2019 yılının sonlarına doğru ilerlerken düşüş trendine devam etmiş ve biz 2018 yıl sonunda hedeflerin altında kalmışken, 2019 yılı daha kötü biçimde tamamlanmıştır. Kısacası bize göre bu durumun temel sebebi etkilerin görece biraz daha geç hissedilmesinden kaynaklanmıştır. Bu tespitin doğru olduğuna inanıyoruz çünkü paylaşılan bilgilerden hareketle ekonomik daralmanın yaşandığı ilk aylarda önemli bir etki görülmemiştir. Buna istinaden yaklaşık olarak bir yıl geçtiğinde ise ciddi manada bir daralmadan söz etmek mümkündür.

Tez Hazırlama Merkezi

Kısacası tez hazırlama merkezi olarak ülkenin genel ekonomik durumu herkesi olduğu kadar bizi de etkiliyor. Tez hazırlama merkezi olarak bu gibi durumlar hakkında gerekli önlemleri alıyor ve faaliyetlerimizi ona göre yürütüyoruz. Zaman fark etmeksizin her işe başladığımızda ilk günkü heyecanla süreci yönlendiriyor ve müşteri memnuniyeti odağında işleri tamamlıyoruz. Öğrenciler olarak yapılan araştırma neticesinde bize ulaştığınızda gerek bölüm bazlı işlemler gerekse de tez/proje yazdırma işlemlerinin tamamında profesyonel destek hizmeti veriyoruz. Böylelikle her ne sebeple olursa olsun sizin hazırlayamadığınız ya da hazırlamak istemediğiniz akademik çalıştayı tamamen özgün ve orijinal olarak sizin yerinize meydana getiriyoruz. Anlatılanlardan hareketle tez merkezleri hususunda araştırma yaparken bazı konulara da dikkat etmeniz gerekiyor. Söz gelimi ön araştırma sürecinde hemen karar vermemeniz ve detaylı bilgi taraması yapmanız önerilmektedir. Böylelikle olası bir sorun çıkma ihtimalini minimize etmiş olabilirsiniz. Ön araştırma sürecinde ilk olarak web sayfalarında kapsamlı bir değerlendirme önerilir. Çünkü burada yer alan tanıtımlar ve makaleler aslında size kilit bilgiler vermektedir. Bunun yanında sayfanın tasarımı, bilgilerin tokluğu da yine sizler için önemlidir. Lütfen bir tane makale inceleyip işe başlamayınız. Devamında ise günümüzde en mühim sorunların başında gelen iletişime önem vermenizi rica ediyoruz. İletişim bu kadar hızlı ve kolay olmasının yanında, günümüzde iletişim hakkında ciddi bir problem olduğunu düşünüyoruz. Özellikle çevrimiçi olarak anında gerçekleştirilebilen iletişim zaman zaman problemlere sebep olabilmektedir. Söz gelimi birçok durumda insan yanlış anlatabilir ya da karşı taraf yanlış anlayabilir. Bu gibi durumlarda ise işin en kilit noktası hatalı anlaşılmış olursa iş bitiminde ciddi problemlerle karşılaşmanız muhtemeldir. Peki biz bu konuda ne gibi bir çalışma yürütüyoruz? Açıkçası bu konuda en mühim çözümün ‘’söz uçar, yazı kalır’’ atasözünden hareketle yazılı anlaşma olduğuna inanıyoruz. Tam da bu noktada biz en basit ödevde dahi tüm süreçleri tamamen yazılı anlaşma ile sağlıyoruz. Süreçle ilgili tüm detayları en ince ayrıntısına dek potansiyel müşterimiz ile paylaşıyor ve kendilerinden incelemelerini rica ediyoruz. Buna ek olarak işe başlarken anlaşma detaylarını çalışma sahibinin doldurmasını istiyor ve buna göre işi yönlendiriyoruz. Kısacası bu sayede tez/proje yazım aşamasının en önemli sorununu ortadan kaldırdığımızı düşünüyoruz. Siz de biz ya da bir başkasından hizmet alırken bu hususları mutlak suretle dikkate alınız ve buna göre işlemleri başlatınız.

Profesyonel Tez Danışmanlık

Tez Danışmanlık Merkezleri

Birçok kişi için tez danışmanlık merkezleri büyük bir soru işareti içermektedir. Çünkü tez danışmanlık merkezleri gündelik hayatta sürekli ihtiyaç duyduğumuz ya da deneyimlediğimiz hizmetler sunmaz. Burada birçok birey hayatında bir veya birkaç kez böyle bir hizmet almakta olduğundan dolayı genel manada ne yapacağını bilmemektedir. Kısacası iyi niyetli olmayan ya da bu akademik yazım işlemlerini gerçek manada profesyonel olarak yapmayan insanlar tarafından ciddi manada canınız sıkılabilir. Keşke tek sorun canınızın sıkılması olsa ancak işlemler bununla kalmayacak gibi görünmektedir. Söz gelimi teslim tarihiniz geldi çattı ve sizin elinizde işiniz yoksa ve hizmet aldığınız tarafa ulaşamıyorsanız okuldan atılma durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Böyle bir riski kimse almak istemeyeceğinden ötürü, çok titiz ve özenli bir tercih yapmanız son derece mühimdir. Ayrıca birçok noktada siz iletilen bir işin intihal olduğunu ya da olmadığını anlayamazsınız. Bunun için güvenilir bir yerden hizmet almanız gerekiyor ki iş tesliminde yarı yolda kalmayınız. Ola ki bir sorun meydana geldi, bu kez sizin için ulaşılabilir bir kurum olması önemlidir. Çünkü iletişime dikkat etmeyen bir işletme size ne gibi yarar sağlayabilir ki? Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak adına açıkçası ince eleyip sık dokumanız çok mühimdir. Müşterilerimizin büyük çoğunluğu ile konuşmalarımız güven konusuyla alakalıdır. Burada eğer mümkünse referans üzerine bir kurumla anlaşmanız önerilir. Eğer ki bu mümkün değilse, yukarıda anlatılanların tamamı sizin için bir tercih kıstası olmalı ve alternatifleri buna göre değerlendirmeniz gerekmektedir. Konuyla alakalı olarak anlatılanların dışında bizden istediğiniz ya da talep ettiğiniz hususlarla ilgili iletişime geçebilirsiniz.

Tez Yapan Yerler

Son aşamalara yaklaşırken tez yapan yerler hakkında birkaç cümle kurmak elzemdir. Tez yapan yerler olarak nitelendirilen aslında tez/proje konusunda profesyonel akademik danışmanlık sunan kurumlar kastedilmektedir. İsim olarak pek bir önemi olmasa bile birçok insanın bu anlatılan halde inceleme/araştırma yaptığı bilinmektedir. Peki bu kurumlar gerçekten de ne kadar yetkindir? Sizin aradığınız işletmeler bunlar mıdır? Ya da sizinle tanışmadan önce ne kadar işi başarıyla tamamlamışlardır, bunları düşünmek gerekiyor. Burada yapılan ilk ve en güvensiz inceleme direkt olarak söz konusu işletmeye bu soruları yöneltmektedir. Oysa biz bu yöntemi hiçbir durumda önermiyoruz. Çünkü karşı taraftan nasıl bir yanıt bekliyorsunuz ki, biz işlerimizi iyi yapamayız, genelde başarısız işler çıkarıyoruz ya da insanlar bizden çok şikayetçi galiba biz işimizde iyi değiliz gibi bir cümle mi duymayı bekliyorsunuz? Açıkçası bunların hiçbirisini duyamayacağınızı biliyorsunuz diye düşünüyoruz. Hiç kimse kendini kötülemeyeceğinden dolayı aslında mühim olanın sizin karşı tarafı nasıl algıladığınız gerçeğidir. Yapmanız gereken yukarıda anlatılanları araştırmak, bunlara ek olarak ilgili firma ile belirli aralıklarla iletişime geçmek ve süreçle ilgili planlama yapmaktır. Çünkü şöyle düşünün, teklif aşamasında belirli süreler arasında ilgili firma ile görüşüyorsunuz ve gerekli iletişim sizinle sağlanıyor. Buna ek olarak sorduklarınıza da tatmin olacak yanıtlar alıyorsunuz diyelim. Böyle bir durumda elbette güven duyacaksınız. Ancak buna ek olarak işin niteliği hakkında araştırma yapar ve karşı taraftan bunlara ne gibi çözümler üretebileceğini sorabilirsiniz. Böylelikle aslında söz konusu süreçle alakalı olarak mevzubahis kurumun yetkinliğini ölçebilirsiniz. Bu kıstas genelde tercih edilmiyor çünkü insanlar zaten bu işin ne şekilde yapılacağını bilmediğinden dolayı hizmet satın alma yoluna gitmektedir. Yüksek lisans düzeyi öğrenciler için bir nebze olsa bile, daha alt düzey programlardaki insanlar pek bilgi sahibi olmadığından dolayı sorun teşkil eden bir yaklaşım gibi görünüyor. Açıkçası bize sorarsanız zaten bu işin nasıl yapıldığını kabaca öğrenmezseniz doğru kurumlara ulaşma ihtimalini azaltmış olursunuz. Bu sebeple de tez yazım aşaması hakkında genel geçer sürece hâkim olmanız son derece önemlidir. Yalnızca bizim hazırladığımız dokümanlar bile süreçle ilgili size ciddi katkı sağlayacaktır. Hatta fazlasıyla yeter yorumunda bulunmak mümkündür.

Tez Yazım Aşamasında Danışmanın Önemi

Akademik danışmanlık aşamasında bize öncelik sıralaması yap denilse tez yazım aşamasında danışmanın önemi birinci sırada gelir. Tez yazım aşamasında danışmanın önemi o kadar üst seviyededir ki açık konuşmak gerekirse işin niteliğinden bile daha mühimdir. Çünkü söz konusu sürecin bir standardı yoktur ve danışman öğretim üyesinin talepleri her şeyden mühimdir. Açıkça konuşmak gerekirse, bilimsel hususlarla ilgili ters düşen bir durum dahi olsa biz danışman hocanın isteklerini yerine getiriyoruz. Çalışmanın sahibine durumu açıklıyoruz ve sonra da diyoruz ki bu doğru değil ancak danışman istediği için yapıyoruz. Sizin de bilginiz olsun ve bundan sonraki süreçte olası bir gelişme anında bu bilgiyi aklınızdan çıkarmayınız. Buna ek olarak tez yazım aşamasında öyle bir danışman gelir ki size en basit bir bilgiyi bile iletmez. Sizi uğraştırır ya da çalışmanızı sürekli geri çevirir. Böyle bir durumda en basit düzenlemeler bile can sıkıcı bir hal alabilir. Tersi durumda ise öyle bir danışman seçersiniz ki bilgeliği ile size yol gösterir, sizi motive eder ve gerektiği durumlarda yönlendirmeler ile sonuca ulaşmanızı sağlayabilir. Kısacası bize göre tez ya da dönem projesi yazdırma işlemlerinin en kilit noktası danışmandır. Burada ne yapabiliriz diyorsanız mümkünse bir arkadaşınızın çalıştığı ya da hakkında fikir sahibi olduğunuz bir danışmanı seçmeniz olacaktır. İşinizi şansa bırakarak atanacak rast gele bir danışman ile işlemlere başlarsanız canınız çok sıkılabilir. Çok kez şahit olduğumuz üzere daha önce söylediklerine ben söylemedim diyen, yaptırdıklarını ben yaptırmadım diye akademisyenler maalesef ki az sayıda değillerdir. Elimizde yazılı geri bildirim olmasa kendimizden bile şüphe edeceğiz ancak yazılı olarak geri bildirim almanın yararını burada ciddi manada görebiliyoruz. Kısacası siz siz olunuz bu konuda danışman tercihini son derece ciddiye alınız ve mümkün olduğu takdirde hakkında fikir sahibi olduğunuz kişilerle sürece başlayınız. Burada anlatılmak istenenler her şeye tamam diyen ve hak etmediğiniz halde sizi başarılı sayacak bir danışman değildir. Zaten böyle bir şey söz konusu olamaz çünkü alıntı ölçen yazılımlar ile yetersiz bir çalışmanın kabul edilmesi günümüz şartlarında mümkün değildir.

Nitelikli Tez Danışmanlık Ofisi

En nihayetinde nitelikli tez danışmanlık ofisi ile çalışmak gerekiyor. Yüksek lisans başta olmak üzere nitelikli tez danışmanlık ofisi ihtiyacı her seviyeden öğrenci için mühim bir konudur. Öncelikle kimin nasıl iş yaptığı ve neyin daha iyi olduğu noktasında bir fikrimizin olması gerekiyor ki tercihi buna göre yapabilmek mümkün olsun. Dolayısıyla tam da bu noktada birçok talebe arkadaş bize kızıyor olsa bile arkadaşlar lütfen söz konusu işin nasıl yapıldığını bir şekilde öğreniniz. Bunun için tezi ya da dönem projesini oturun kendiniz yazın demiyoruz. Anlatılmak istenen şudur ki; genel hatlarıyla akademik bir çalıştay nasıl hazırlanır, dipnot nasıl gösterilir atıflarda nelere dikkat edilir gibi hususları bilmeniz yeterli gibi görünüyor. Buna ek olarak eğer ki kendi uzmanlığınızın ya da bilginizin olduğu bir konu seçmeniz olası problemleri de bertaraf edeceğinden dolayı başarıya ulaşma ihtimalinizi son derece yükseltecektir. Konuyla alakalı olarak yapılması gereken maksimum sayıda danışman hoca ile görüşmektir ve bu görüşmeler neticesinde danışmandan çokça bildirim ya da revize alacağınızı düşünüyoruz. Her görüşme neticesinde ise anlatılanları yerine getirmek suretiyle aslında gidişatı tamamen danışmanın görüşleri doğrultusunda yönlendirmiş olacaksınız. Böylelikle iş teslim safhasına geldiğinde önemli revize ile karşılaşmamış olacaksınız. Teslim sonrasında düzenleme almanız durumunda ise bu sınırlı bir seviyede olacaktır. Ki bu konuda biz zaten desteğimizi sürdürdüğümüzden dolayı önemli bir problem teşkil etmeyecektir. Anlatılanların tamamı zaten bizim çalışma prensiplerimizi meydana getirdiğinden dolayı, her aşamada ara kontrol için size gönderim yapılmaktadır. Bu sebeple de iş bitiminde sürprizlere yer yok. İşlerinden yolunda gidip gitmediğini süreç içinde gözlemleyebilirsiniz. Tamamen sonuç odaklı akademik danışmanlık faaliyetleri ile başarılı olmanız için elimizden gelenin fazlasını yapmaya hazırız. Detaylı bilgi almak ya da başvuru yapmak için bizimle irtibat kurabilirsiniz.