PAZARLAMA TEZİ HAZIRLAMA

Pazarlama bir strateji belirleme yöntemidir. İşletme idaresini belirleyebilmek kurum bünyesindeki satışa sunulacak malların, gayrimenkullerin veya hizmetin hangisinin kar getireceğini ve müşteri ilgisini belirlemeyi pazarlama yöntemleriyle sağlayabiliriz. Buda şirket yönetim stratejisi belirlemede en önemli anahtardır. Şirketin kalkınma stratejilerinde izlenecek yolun kademeler halinde belirlenmesini sağlar.

Günümüz global ekonomisinde müşteri ile şirket arasındaki bağı insan kaynakları yönetimiyle ortak ilerleyerek köprü kurulmasını sağlar. Pazarlama var olan müşteri potansiyelini canlı tutmak ve beklentilerini belirleyerek üretimin o yönde kanalize olmasını sağlamaktadır. Güçlü üretim kapasitesi olan kurumları ilerde ne üretebileceğini yada ürettiklerini nasıl geliştirebileceklerini iyi bir pazarlama stratejisiyle belirleyerek kalkınmanın da büyük olması sağlanır.

İyi bir pazarlama yönetimiyle mal, hizmet, fikirlerin geliştirilmesi sağlanırken fiyatlandırma ve kazancıda belirlemek mümkündür. Günümüzde pazarlama işletme, iktisat bölümlerinde lisans ve yüksek lisans eğitimlerinde önemiyle doğru orantılı olarak ders olarak verilmektedir. Ve hatta tezsiz yüksek lisans programlarında stratejik yönetimlerin en önemli derslerinden biridir.  Pazarlama bölümlerinde istenilen pazarlama tezi hazırlama oldukça kapsamlı ve zordur. Öğrenciden bu

kapsamda bir fikir belirleyip bunun pazarlamasını yapmaları gibi uygulamalı tezler istenmektedir. Öncelikle fikir geliştirmek bile iş deneyimi olmayan bir öğrenci için oldukça zordur. Fikir geliştirilirken kapsamı ve izlenecek yolları daha en başından belirlenmiş olur. Bütün olasılıkların daha en başında fikir oluşturma kapsamında belirlenmesi de öğrenciyi daha yolun başında zorlar. Fikir belirlendikten sonra sahada tez çalışmasının uygulamasını yapmaları gerekir. Saha çalışmasında ise fikrin uygulanması ve pazarı belirlenir. Daha bu aşamadan sonra yazılması gereken bir tez ve uygulama kısmının analiz yöntemleriyle irdelenerek sonuca ulaşılması gerekir. Pazarlama tez hazırlama kapsamında sorunlar yaşamak da bu koşullarda kaçınılmaz olur. Buna zaman ve zorlayıcı danışmanlar eklenince sorunların katlanılması da kaçınılmaz olur. Pazarlama ile Ulaştırma Lojistik Tezi Hazırlama konuları iş dünyası olarak düşününce birbirine bağlı sektörler.

Sorun yaşadığınız bir teziniz varsa zamanınız yoksa Pazarlama Tezi Hazırlama departmanımız olarak size her konuda yardımcı olabiliriz. Gerek fikir bulma ki bu tez çalışmanızın konusunu belirlemek olur. bir fikriniz yok ama yapmanız bir tez belirlemeniz gereken bir pazarlama stratejini varsa hizmet formumuzu doldurun uzman kadromuz sizin yerinize her şeyi yapsın. Pazarlama alanında Tez İstatistik Analiz için destek isteyiniz.