MBA ne demek? Açılımı nedir öncelikle buna açıklık getirelim bilmeyenleri bilinçlendirme adına. MBA İngilizce Master of Business Administration olarak tanımlanır ve yazılır. Şimdi kısaca tanımlayalım 3 harfle kısaltılmış konuyu; İşletme ve iş idaresi yüksek lisansı olarak tanımlıyoruz genelde herkesin tanımladığı gibi, aslında farklı tanımlamak isterdik ama bunun maalesef başka tanımı yok. Bu proğramla kendi işinde uzman, bilinçli, deneyimli yöneticiler yetiştirmeye ilk adımı atmaktır, çünkü deneyim ve uzmanlık zamanla tecrübe ile kazanılan yetenekler olduğunu düşünüyoruz. Tez ile okuma ile kitapla, kalemle bazı şeylerin kazanılmayacağı kesin, hayat tecrübedir. Gerçek hayatta yani teori dışındaki pratikte, hayatın ta kendisi diyebileceğimiz anda nasıl davranacağız, iş hayatında karşınıza çıkan zorluklara karşı nasıl direnip yılmadan çalışacağız, her zaman kazanmaya dayalı yaşamı, kazanma azmini, sahada neler yapabileceğinizi test edebileceğiniz MBA proğramı işte tamda bu. Burada

kazanılacak deneyim iş hayatı için hayati önem taşır, başarı kolay kazanılan bir kavram değildir, zorluklarla yarışarak kazanılan başarı sizi daha çok mutlu edecek daha çok özgüven kazandıran etken olacaktır. Hayatta başarılı olmak için bu meşakkatli yollardan geçmek gerekmekte, üşenmeden, sıkılmadan sıkılsanızda katlanarak bu programı bitirmelisiniz, bitirirken son aşamada ancak size danışmanlık hizmeti verebilir, istediğiniz konuda yardım edebilir, size zaman kazandırabiliriz.
İşletme sektöründe( MBA programı) hazırlama aşamasında sizi aşan konular olabilir, danışmanlık hizmeti almanız gerekebilir. Kurumumuz danışmanlık ve tez hazırlama açısından tecrübesiyle problemlerinizi çözecektir, kendinizi yıpratmayın arayın destek olalım. Diğer tüm alanlarda olduğu gibi bu konudada İstanbul talepleri, buradaki üniversitelerin programları başı çekiyor, sonra sırasıyla diğer büyük iller, Ankara, Kayseri, Bursa diye devam ediyor.
Not: mba yüksek lisans uzaktan eğitim, mba yüksek lisans hangi üniversitelerde var, yurtdışında yüksek lisans tezi hazırlama mba gibi kafanıza takılan soruların cevabını tez danışmanımıza sorun sizi tatmin edecek cevaplar alacaksınız.