Master Tez Merkezi

39

Kalem Tez Master Tez Merkezi

İçinde bulunduğumuz dönemde lisansüstü eğitim programları çok yaygın ilgi gören eğitim düzeyleri arasında yer almaktadır. Master tez merkezi olarak bizler bu ilgi karşısında ortaya çıkan talebi karşılamaya gayret gösteriyoruz. Çünkü şunu biliyoruz ki birçok insan söz konusu programlarda eğitime başlıyor ve çalıştıklarından dolayı da tez yazım veya dönem projesi hazırlama işlemlerine vakit ayıramamaktadır. Ayrıca anket içeren işlerde SPSS veri analizi yapılması da ortalama bir öğrenci tarafından mümkün olmadığından ötürü bu hususta da profesyonel hizmet almak mantıklı görünmektedir.

1. Master Tezi Nedir?

Yüksek lisans düzeyi eğitime ‘’master’’ denilmektedir. Master tezi nedir? Denildiğinde ise bu düzeydeki eğitim dallarında hazırlanması icap eden teze denilmektedir yanıtını verebiliriz. Kısacası yüksek lisans düzeyi programda yazılması icap eden tezlerdir. Eğer ki bu eğitim düzeyinde tezsiz programlarda eğitim görüyorsanız tezsiz yüksek lisans dönem projesi yazmanız gerekmektedir. Tez kadar zorlu değilse bile kolayca tamamlayacağınızı düşünmemenizde yarar bulunmaktadır. Sonuçta akademik kural ve kaidelerin hepsi üniversitelerdeki ödevlerde bile geçerlidir. Mühim olan enstitünün kuralları etrafında özgün ve orijinal çalıştay meydana getirmek olmalıdır.

2. Master Tezi Nasıl Yazılır?

Aslında eğitim düzeyi önemsiz olmak koşulu ile tez hep aynı yazılır. Burada master tezi nasıl yazılır? Sorusuna emin olunuz alınacak yanıt doktora tezi yazım işleminden farklı olmaz. Hepsi bir yana akademik olarak uygun yazılmış ödevlerde dahi farklılık olmayacaktır. Daha doğrusu olmaması gerekir. Yüksek lisans düzeyi bir öğrenci olarak yapmanız gereken öncelikle akademik yayın nasıl hazırlanır bunu öğrenmeniz gerekiyor. Yani referans nasıl gösterilir, birebir alıntı nedir veya dolaylı alıntı nedir gibi konulara vakıf olmanız mühimdir. Eğer bunları yapabiliyorsanız emin olunuz tez veya dönem projesi olması mühim olmaksızın sizin için gidişhat hep net olacaktır. Akademik kurallar etrafında hareket ederseniz yapmanız gereken her işlem akabinde danışman kontrolüne dosyayı iletmenizdir. Ondan gelecek geri bildirimleri alırsanız emin olunuz enstitüye teslim edene dek önemli sorun yaşamanız söz konusu olmaz.

3. En İyi Master Tez Merkezi

Sonuçta toparlayacak olursak çeşitli sebeplerle sekteye uğrayan tez yazım süreci için en iyi master tez merkezi bulmanız icap edebilir. Böylelikle tez/proje işlemlerini başkasına delege etmeniz mümkün olacaktır. Ancak doğru kurumda karar kılmak zorlu olmaktadır. Yapmanız gereken süreç için karşınıza çıkan ilk kurumla çalışmak olmamalıdır. Mevzubahis işletmeler ne şekilde hizmet veriyor, danışman onayına dosya gönderilecek mi? Eğer enstitüdeki danışman hocanız eleştiri verirse bunları yapacaklar mı? Tüm bunları öğrenip alternatifleri değerlendiriniz. Ek bilgi almak ya da başvuru için bizimle iletişime geçiniz.