Lisans Tez Kapağı Örneği

17
tez düzeltme
Tez düzeltme nedir ?Lisans Tez Kapağı Örneği

Lisans Tez Kapağı Örneği

Üniversitelerde fakülte eğitim hayatlarına devam eden talebeler bitirme aşamasında lisans tez kapağı örneği incelemesi yapmaktadır. Böylece mezun olmadan önce tamamlamak durumunda oldukları bilimsel araştırma çalışmasıyla ilgili tüm düzenlemenin yerine getirilmesi hedeflenmektedir. Çoğu zaman vurguladığımız üzere tez formatlama işlemlerini hazırlamakta olduğunuz bilimsel çalışmanın içeriği tamamlandıktan sonra yapmalısınız. Böylece Word versiyon farklılıkları gibi sebeplerle süreç içerisinde tamamladığınız düzenin bozulmasının önüne geçmiş olursunuz. Eğer ki iş bitiminde tez dizgi işlemini yapmazsanız her ara kontrol neticesinde tezde ya da dönem projesinde aynı düzenlemeleri tekrar yapmanız icap eder. Öyle ki kapak kısmındaki bilgilerde kayma vs. olabilir ve bu durumda yeniden revizeler söz konusu olacağından ötürü tezle alakalı boş yere zaman kaybı durumları ortaya çıkacaktır.

1-) Lisans Tez Kapağı Neye Göre Yapılır?

Başlangıçla birlikte lisans tez kapağı neye göre yapılır diye merak edenler için tek doğru yanıt fakültenin tez yazım kılavuzuna göre olmalıdır. Her üniversitenin kendine özgü biçimde yazım formatı olduğundan dolayı öğrenci olarak yapmanız gereken eğitime devam ettiğiniz fakültenin önerdiği yazım formatını uygulamanızdır. Orada tez kapağı bilgilerinin nasıl olması gerektiği açıkça bildirilir ve siz de bunları uygulamak suretiyle işlemleri tamamlayabilirsiniz. Hatta çoğu üniversitede örnek lisans tez kapağı bulunmakta olduğundan ondaki bilgileri değiştirmek suretiyle kapağı meydana getirebilirsiniz.

2-) Lisans Tez Kapağı Örneği Nereden Bulunur?

Çoğu öğrenci lisans tez kapağı örneği nereden bulunur konusuyla alakalı doğru bilgiyi nereden alabileceğini kestiremiyor. Bu konuda hem üniversite yönetiminin hem de talebelerin tam bilinç halinde olduklarını ifade etmek güçtür. Oysa tez yazım aşaması başladığı anda formatla ilgili bilgilerin açık biçimde ortaya konulması icap eder. Kısacası bu örnek eğitime devam ettiğiniz fakültenin web sayfasında bulunur. Oradan indirmek suretiyle olması gereken tez kapağı formatını inceleyebilirsiniz.

3-) En Basit Tez Kapağı Yapmak

Sonuç olarak en basit tez kapağı yapmak için yapılması gereken fakültenin internet sitesindeki bilgilere ulaşmak olmalıdır. Burada bitirme tezi yazım şablonu bulunur ve siz de bu dokümanda yer alan bilgileri ortaya koymak suretiyle istenen ölçü ve boyutlara göre lisans tez kapağı örneği incelemesini tamamlayabilirsiniz. Sizin yapmanız gereken tek işlem örneğe ulaşmak ve oradaki bilgileri (isim, başlık, danışman, öğrenci numarası ve tarih gibi) kendinize göre revize etmek olmalıdır. Tez yazım formatıyla alakalı ya da bitirme tezi dizgi işlemleri için gerek duymanız halinde bizden format düzenin sağlanmasıyla ilgili hizmet alabilirsiniz.