HEMŞİRELİK TEZİ

Hemşirelik Tezi Hazırlama, Sağlık Kurumları Yöneticiliği Tezi Hazırlama içine dahildir. Hemşirelik mesleği en kutsal mesleklerden biridir. Günümüz ideal sağlık koşullarının sağlanmasında sağlık hizmet sektöründe hastalar ve doktorlar arsındaki doğru iletişimi ve verilen tedavinin uygulanmasını sağlamakla görevlidir. Hemşireler meslekleri gereği özverili, güler yüzlü ve yardım severdir. Hemşireler hasta bakımı, ameliyatlarda doktora yardımcı olmak ve eğitim kapsamında diğer sağlık personellerinden farklılık gösterirler. Aldıkları eğitim ağır ve zorlayıcıdır.

İdeal sağlık koşullarının sağlanmasında büyük rol oynarlar. İdeal koşulların sağlanması için uzun çalışma saatleri ve bunun yanına yoğun nöbetler eklenir. Bu koşullar fazlasıyla zorlayıcıdır. Daha lisans öğrencisiyken başlar bu yoğun koşullar. Hastanedeki uygulama stajları ve okul arasında geçer günün çoğunluğu.  Okul bitirmek ve mezuniyet için lisans bitirme tezleri vardır. Bu tezlerin konusu bölümdeki anabilim dallarından biridir. Ayrıca bu derslerde görülen stajlarda hastalardan toplanan verilerinde dâhil edileceği kapsamlı tezler mezuniyet için gereklidir.

Hemşireler mezun olduktan sonra da eğitim seviyesi olarak kendini geliştirmek veya yönetim kademisin de görev alabilmek için yüksek lisans yaparlar. Günümüzün yükseliş gösteren yüksek lisans eğitim programlarından Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Sağlık Hizmetleri Yöneticiliğinde yüksek lisans yapmaktadırlar. Bu yapılan yüksek lisans programlarıyla hastane yönetiminde görev kademlerinde çalışabilmektedirler. Yönetici olma fikri insanlara cazip geldiği gibi yoğun hasta trafiğinde çalışan hemşirelerde bu yoğunluktan bir nebzede olsa uzaklaşmak için yönetici olmak isterler. Mesleksel yoğunluk, kimi hemşirelerin aile ve hatta çocukları bunun yanı sıra okul arasında zaman sürecini yönetmek zorlayıcıdır. Hemşirelikte yüksek lisans tezi hazırlama süreci bu yoğunlukta imkânsız hale gelmektedir.  Hemşirelik tezi hazırlama çoğunlukla analizlerle desteklenen tez çalışmaları yapılmaktadır. Hemşirelik yüksek lisansları ve hemşirelerin yoğun tempolarına bakılınca bu tezlerini yazmaları zordur. Hemşirelik tezi hazırlayan firmalara başvurup bu adımları kolaylaştırabilirsiniz. Bu firmalar arasında sağlık sektöründe lisans, yüksek lisans tez sürecinde hizmet veren uzman bir kadroyla çalışmak gerekir. Günümüz koşullarında tez danışmanlık hizmeti veren firmalar arasında sağlık sektöründe az sayıda uzman bulunmaktadır. Geniş skalaya sahip uzman kadromuzla hemşirelerin her türlü alanda yaptığı yüksek lisans alanlarında da hizmet vermekteyiz. Dilerseniz size hem tezinizin literatür kısmının yazımında dilerseniz tezinizin hem literatür hem analiz kısmının yazımında  hizmet vermekteyiz. Zaman ve süreci sizin adınıza planlayıp tezinizi hazırlamamız için hizmet formumuzla başvurmanız yeterlidir.