Son Güncelleme: 27.12.2019

Son yıllarda sayıca çok fazla olan tez hazırlama merkezi rekabeti tüketici için iyi bir durum gibi görünmektedir. Ancak tez hazırlama merkezi olarak karşınıza çıkan her yere de koşulsuz şartsız güvenmek mümkün değildir. Görüntü bu şekilde olsa bile, uygulama noktasında karşılaşılan hususlar gösteriyor ki bu sonuç iyi mi kötü mü karar vermek zor olacak. Çünkü rekabet ancak eşit kalitede hizmet söz konusu olduğunda geçerlidir. Akademik danışmanlık konusunda görüldüğü üzere birçok kişi/kurum bu süreci öylesine yapmaktadır ya da bu işlemleri profesyonel olarak yürütmemektedir. Birçok öğrenci mağdur olmuş ve çeşitli sorunlarla baş başa bırakılmıştır. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak adına, çalışma sahibi olarak size büyük işler düşmektedir. Birçok kişi konuyu ciddiye almadan ilk karşısına çıkan kurum ile çalışmakta ve bazı durumlarda sonuç hüsran olmaktadır. Ek olarak zaman faktörü de devreye girmekte ve süre problemi nedeniyle artık yapacak pek bir şey kalmamıştır. Kısacası tez yazım süreciyle ilgili ön araştırma sürecinde titiz bir çalışma yapmalısınız ve buna göre nihai kararınızı vermelisiniz. Kalem Tez olarak bizimle süreci ilerletmeyecek olsanız bile, bildiklerimizi size aktarmaya hazırız. Ön başvuru için konu, teslim tarihi, yöntem ve yaklaşık sayfa sayısı gibi bilgileri bize iletmenizi rica ediyoruz.
Tez hazırlama merkezi nedir? Ne iş yaparlar? İşte ilk akla gelen soruları cevaplayarak konuyu açıklamaya çalışacağız. Tez hazırlama merkezleri; üniversite, orta ve ilköğretim okullarında eğitim gören öğrencilerin tez ve ödevlerinde yardımcı olabilecek, yeni projelerin yapılmasında yardımcı olacak, yazım dışında danışmanlıkta yapan kurumlardır. Merkezlere ihtiyaç insanların zamanının az olması, iş yada hayata dair yaptığı diğer etkinlikler tez için vakit ayıramamasına sebep olmakta, hal böyle olunca kendilerinin yerine bu işleri profesyonelce yapabilecek kişi yada kurum aranması tez merkezlerini ortaya çıkarmıştır. İyisiyle kötüsüyle sektörde bir çok yazım ekibi bulunuyor, bunlar arasında seçim yaparken ilk karşınıza çıkan değil firma alt yapısına, kurumsal web sayfasına gibi bir kaç kırıtere dikkat etmek gerekiyor işlerinizin yarım kalmaması için. Türkiye tez merkezi sizin ne istediğinizi karşıya doğru, tüm dökümanlarla ilettiğiniz taktirde istekleriniz özgün olarak eksiksiz yerine getirir, yazma öncesinde

konu seçimide dahil projelendirme aşamasında yardımcı olup doğru yönlendirilmenizi sağlarlar. Bu kurumlar kendi alanlarında oldukça tecrübeli elemanlarla çalışır, her alan için (doktora için docent & profesör gibi) o alana hakim kişilere yöneltirler işi, böylece tezin tüm aşamalarının eksiksiz, planlandığı gibi yürüyüp % 100 müsbet sonuçlanmasını sağlarlar. Çalışan ve kurumların tecrübesi başlarken daha nasıl istikamette gidilmesi gerektiğiyle ilgili gidişatı belirlerler, zaman planlaması yapılıp sunum aşamasına kadar sürekli olarak tez sahibine bilgi akışı sağlarlar. Tüm bu anlattıklarımızdan sonra siz eminizki tezinizi bu gibi yerlere çekinmeden teslim edip içiniz rahat bir şekilde sürecin sonuçlanmasını beklersiniz. Karşılıklı güven ve saygı her şeyi çözer. Tez hazırlama merkezlerinin merkez üssü İstanbul, Ankara, izmirde bulunuyor çoğunlukla, sebebi tabiki talep çokluğu.
Sağlıcakla, bilgiyle, cehaletten uzak kalın.
Kalem tez merkezi Türkiye’deki tüm fakültelere tez yazan merkez olmaya aday. Ülkenin en büyük tez merkezi olma yolunda ilerliyor, ücünü bu yönde harcamakta.